Земельні відносини

Багатство під ногами і мільйонні збитки. Минулого року через махінації із земельними ділянками держава втратила майже 150 мільйонів гривень. Про порушення земельного законодавства на Харківщині сьогодні звітували в обласній прокуратурі.

 

Понад 700 гектарів незаконно розподіленої землі та 20 мільйонів втрачених грошей – за підсумками минулого року усе це повернулося до державної скарбниці. Як зазначають у Прокуратурі, другий аспект боротьби із розкраданням земельних ресурсів – покарання – теж врожайний – до адміністративної відповідальності за незаконне розподілення ділянок притягли понад дві сотні посадовців, порушено півсотні кримінальних справ, половину з них уже доправлено до суду.

Олександр Мельник, начальник відділу захисту інтересів громадян та держави у сфері земельних відносин

Один з прикладів – в жовтні минулого року прокуратура порушила кримінальну справу стосовно службових осіб Держкомзему у Харківському районі. Йдеться про земельну ділянку 2 гектари. Там відвели ділянку незаконно під забудову.

Територія Харківської області – це понад три мільйони гектарів. Майже два з половиною з них – землі сільгосппризначення. Більшість позовів стосується саме цих ділянок, кажуть у прокуратурі. До них додаються випадки незаконного відчуження земель лісового фонду та ділянок поблизу водойм. За законом прибережна захисна смуга становить сто метрів. На ній не можна займатися господарською діяльністю або передавати у власність.

Олександр Мельник, начальник відділу захисту інтересів громадян та держави у сфері земельних відносин

Ми володіємо сьогодні сиутацією щодо кожного водного об’єкту області на основі документів, де повністю визначені прибережні захисні смуги та території водних обєктів.

За словами Олександра Мельника, у прокуратури новий фронт робіт – перевірка земель, які належать до культурної спадщини. В області тільки-но провели їхню інвентаризацію.

 

Анастасія Горєлкіна