Завтра в Харкові – благодійний аукціон картин для купівлі автобусу обласному спеціалізованому будинку дитини №1

П’ять картин із благодійної виставки “Творити легко” вже куплені, розповіли організатори. Лишається ще 40 робіт, які художники-аматори та професіонали хочуть продати завтра на аукціоні. Місце його проведення – виставковий зал бібліотеки національного університету імені Каразіна. Нагадаємо, гроші від проданих картин підуть на придбання мікроавтобуса для Харківського обласного спеціалізованого будинку дитини №1.

творить легко

фото – Facebook

Інтерес до благодійної виставки виявляють і студенти університету, де вона експонується, і харків’яни, які чули про завтрашній аукціон, – кажуть працівники будинку дитини, які спілкуються із відвідувачами експозиції. Мовляв, дізнавшись про потреби будинку дитини в коштах на придбання автобуса, вони намагаються зробити посильний внесок до скриньки, яка знаходиться тут же, у приміщенні проведення виставки.

Марина Войтюк, няня в ХОС Будинку дитини №1

Даже в нашу коробочку бросают- не за картины, а чтобы помочь деткам. Люди отзываются, понимают проблему таких семей. Хоть чем-то, но стараются помочь, кто чем может.

На виставці можна придбати сорок картин 30-ти авторів. З яких двоє- професійні художники, а 11 – аматори, вік художників – від 8-ми до 55-ти років, – розповіли організатори. З їхніх слів, стартові ціни на картини- невисокі- від 100 грн. Допомогти в проведенні аукціону зголосилися не лише юні художники, а й музиканти. Вони гратимуть на гітарі та саксофоні.

Олеся Повидиш, художник- педагог, організатор виставки “Творити легко”

Это не только наши музыканты, но и волонтеры, которые сейчас раздают пригласительные, чтобы рассказать о выставке, о Доме ребенка, чтоб о нем знали. Это авторы выставки и дети взрослых авторов.

В експозиції- 9 робіт Віоли Аласанія. За фахом вона – дитячий невролог. Розповіла, що картини малює півроку. За цей час створено 13 робіт. Як кажуть організатори, саме їй належить ідея провести благодійну виставку – аукціон, аби допомогти Будинку дитини.

Віола Аласанія, учасниця виставки “Творити легко”

Здесь идет речь о палиативной помощи детям. Это дети и родители- семьи с очень большой бедой. То есть палиативная помощь- тяжелобольные дети, которые неизлечимы, у которых онкология и все закончится плачевно. Но тем не менее то качество жизни, пока они живут, очень важно и для семьи и этих деток.

Роман Марабян, головний лікар ХОС Будинку дитини №1

То есть Виола и Леся показали тот путь, по которому мы все должны идти. Те времена героев, которые могли что- то вытянуть- это неправильно. Мы должны -если системно- вся страна брать и вытягивать себя из болота, в котором мы находимся.

Після проведення аукціону та купівлі картин буде відкрито благодійну скриньку та підбито підсумки виставки- аукціону, – розповіли організатори. Зі слів Романа Марабяна, половину суми на мікроавтобус уже внесли меценати та місія ОБСЄ в Україні. Треба ще зібрати не менше чотирьохсот тисяч гривень.

Світлана Маренич