Завтра на Харківщині місцями ймовірні грози, надзвичайники нагадують правила безпеки (відео)

14 пожеж в екосистемах загасили рятувальники минулої доби. Пожежно-рятувальні підрозділи залучались для гасіння сухостою, хвойної підстилки та сміття. Сумарна площа горіння склала близько 2-х га Усі пожежі виникли через занесення відкритого вогню чи необережне поводження з вогнем, – розповіли в обл. управлінні ДСНС.

блискавка

Значних пожеж з великою площею та матеріальними збитками останнім часом не було допущено. Найчастіше рятувальники ліквідовували загоряння, що виникли у Харківському, Борівському та Ізюмському районах області, – повідомили в управлінні ДСНС. Як правило, пожежі виникли через кинутий недопалок, незалите після відпочинку місце багаття чи то підпал. Коли зайнялася суха трава, вогонь може перенестися на поля, населені пункти, наробити лиха в місцях масового відпочинку людей, – нагадують у прес- службі управління.

 Ігор Лупандін, керівник прес-служби ГУ ДСНС в Харківській області

У водоемов они могут попасть в замкнутое пространство, которое будет охвачено огнем. А ведь огонь, которым охвачено площадь, прежде всего выгорает кислород. Люди, которые там находятся, им нечем дышать.

Щодо лісів, на Харківщині V ступінь пожежної небезпеки, – нагадують рятувальники. І протягом місяця заборонений вхід та в’їзд до хвойних лісових масивів. Водночас Державна служба з надзвичайних ситуацій попереджає про грози та шквали в низці областей України, в тому числі й Харківській, 22-го липня. Гроза особливо небезпечна для людей, які перебувають на відкритій території, наприклад пастухів – нагадують рятувальники про випадки враження блискавкою минулих років.

Ігор Лупандін, керівник прес-служби ГУ ДСНС в Харківській області

Нужно первое, что сделать, покинуть открытую территорию. Ни в коем случае не становиться под деревом. Это овраг, ложбинка- опуститься туда вниз. Не ложиться полностью на землю, потому, что увеличивается площадь попадания. Сгруппироваться и присесть.

Купатися під час грози у річці чи ставку теж заборонено, бо вода- хороший провідник електрики. Не варто також користуватися мобільним зв’язком під час негоди, особливо біля відкритих дверей чи вікна, – говорять рятувальники. Мовляв, фахівці сперечаються з цього питання, однак випадки потрапляння блискавки в місце, де люди користувалися мобільним телефоном, на Харківщині траплялися. А ось у будинках, аби уникнути псування електроприладів, під час грози треба знеструмити їх.

Світлана Маренич