Заупокійна літія за владикою Никодимом (відео)

www.eparchia.kharkov.ua

Пішов з життя митрополит Харківський та Богодухівський Никодим. Він помер напередодні, на дев’яносто першому році життя. Сьогодні у Благовіщенському Соборі заупокойну літію за владикою відправив архієпископ Ізюмський Онуфрій. А тисячі вірян прийшли, аби проститись із митрополитом, з чиїм ім’ям пов’язана ціла епоха розбудови православ’я в Україні.

 

Заупокойна літія за владикою Никодимом у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі . Митрополит Харківський та Богодухівський пішов з життя надвечір, у четвер. Вранці, у п’ятницю до собору нескінченим потоком йдуть віряни. Дехто на власні очі бачив владику лише раз. Натомість, всі певні – жив митрополит на благо господа та його пастви. Світла пам’ять за ним – назавжди у серцях прихожан.

Лідія, парафіянка

Я только 1 раз его видела. Он был маленький, сухенький сидел. И сидя читал – службу вел. Вот это один раз видела, больше я не видела.

Тетяна, парафіянка

Молитвенником за всех нас, за город Харьков, вообще за всех людей.

Марія, парафіянка

Он был хороший, он все делал, все во благо делал, церквей сколько открыл, всем помогал, священников ставил. Я хорошего мнения о Владыке.

Для семінаристів митрополит Никодим – беззаперечний авторитет. Його життєвий шлях кожен вважає прикладом для себе.

Станіслав, семінарист

Он человек, можно сказать, который по новому открыл нашу духовную семинарию. Он возродил духовное училище в этих стенах града, то есть он всегда будет для меня примером, который всегда будет у меня в душе.

Присвятити життя служіння господу майбутньому митрополитові було накреслено наперед змалечку, пишуть в його офіційних біографіях. Народився Микола Руснак (таке мирське ім’я митрополита Харківського та Богодухівського) на живописній Буковині. В його рідному селі з давніх давен був звичай – поряд з немовлятою клали різні предмети селянського вжитку, робітничий інструмент тощо. Перше, до чого доторнкнулось немовля, була біблія. Дитинство хлопчика із бідної селянської родини не було легким – змалку і в полі працював і вівець пас. Зерно віри у душі малого посіяла мама – жінка щира та побожна. Тоді ж Микола потоваришував із сином селянського священника. Ця дружба і визначила подальшу його долю. Сімнадцятирічний юнак пішов до монастиря, аби стати послушником Свято-Іоано-Богословського монастиря Чернівецької єпархії. І віряни, і священнослужителі погоджуються, життя митрополита Никодима – ціла епоха у розбудові православ’я в Україні. Після занепаду радінських часів, саме за його митрополії двері для прихожан відкрили сотні храмів. А ще владика робив церкву зрозумілішою та ближчою людям. Був людиною працьовитою та різнобічною – писав книжки, був почесним доктором богослов’я кількох вишів.

протоієрей Валентин Ковальчук, інспектор Харківської духовної семінарії

Это величайший дипломат, это авторитетнейший архипастырь православной церкви, это ревностный служитель божественной истины, это и поэт и писатель, это человек с большой буквы.

О дев’ятій ранку, в суботу – початок священної літургії та відспівування владики. Свій приїзд підтвердили митрополіт Киїівський і всія України Володимир та патріарх Московський і всія Русі Кирило. Поховають митрополіта Никодима у нижньому храмі Благовіщенського собору.

Олена Рижова

httpv://youtu.be/esDS1AkFIbo