Затримували озброєних злочинців та підвозили дітей до школи – харківські “копи” розповіли про перший місяць роботи

Швидше ,вище і сильніше. Харківські “копи” звітують про перший місяць роботи нової патрульної служби. За 4 тижні вони встигли затримати 70 нетверезих водіїв та виписали 800 штрафів. Крім того, харківські полісмени пильнували за порядком на дорогах, реагували на виклики щодо вуличних грабежів та затримували злочинців. Насичений графік витримали не всі – 5-ро покинули лави поліції.

Місяць тому на вулиці Харкова вийшли нові патрульні поліцейські. Юлія Алімова- одна з них. Полісвумен розповідає, місяць був доволі насиченим, на практиці усе зовсім по-іншому, ніж навчали на курсах. За місяць патрулювання були ДТП, грабежі, доводилось навіть підвозити дітей до школи.

Юлія Алімова, інспектор патрульної служби 7 роти 4 батальйону

Была одна из ситуаций, это было как раз на одной из первых смен, когда возвращались с коллегами домой, уже будучи без оружия и увидели, как человек с оружием подбегает к нашей машине, сами мы были не вооружены, мы развернулись и следили за этим человеком, вызвали подкрепление, когда приехала патрульная машина удалось задержать правонарушителя.  Это говорит о том,что люди которые работают в полиции не посуточно или посменно. А 24 часа 7 дней в неделю.

Про цілодобову працю полісмена згадує і Дмитро.

Дмитро Калашник, інспектор патрульної служби 4 роти 3 батальйону

Я стояв і чекав транспорту, щоб потрапити сюди і помітив як 2 молодики визивающе себе вели, я викликав “102”. Пока чекав наряд, я помітив, що вони підійшли до громадянина і почали до нього чіплятися і бити. Я застосував балончик,також одягнув кайданки.

За перший місяць роботи поліцейські Харкова оформили близько 800-та протоколів за порушення правил дорожнього руху, 80 з них складені стосовно нетверезих водіїв. 2 машини розбили самі патрульні, один раз довелось використати зброю, звітує головний поліціянт Харкова Євген Мельник

Євген Мельник, начальник патрульної поліції Харкова

Оно не наносило вреда, использовалось, чтобы привлечь внимание, была напряженная ситуация, там применение было абсолютно правомерным, патрульный ничего не нарушил.

За місяць служби розкривали грабежі по гарячих слідах, допомогали у сімейних сварках, затримували наркоманів. Патрульні не лише пильнують автошляхи, але і заїжджають у двори. Ось ця машина була неправильно припаркована.

Роман Масленков, заст. командира 5 роти

Стояло транспортное средство возле мусорных баков, мы остановились подошли к гражданину и попросили вежливо переставить транспортное средство, чтобы не препятствовало проезду для средств вывоза мусора,гражданин согласился. как видите отогнал транспортное средство.

Допомагали патрульні і штовхати автівки громадян. Дмитро згадує, як допоміг росіянам.

Дмитро Калашник, інспектор патрульної служби 4 роти 3 батальйону

Стоїть машина на обочині. Підійшов. запропонував свою допомогу і вони здивувалися, думали, що документи перевіряти буду – завели машину, поїхали, подякували нам. Вони сказали да великі зміни в державі відбулися, хочуть,щоб і у них так було.

Нові копи відрізняються від старих міліцянтів безвідмовністю у допомозі та швидкістю реакцій. На виклик міліціонери їхали півгодини, нові поліціянти – оперативніші, а ще – вони згуртовані і називають себе однією родиною.

Станіслав Тихонов, інспектор патрульної служби 5 роти 3 батальйону

Если какие-то вызовы, приходить ссора, драка через “102”,  туда не едет 1 экипаж, мы чувствуем поддержку, в ответе друг за друга, есть такое чувство семейности, это очень приятно.

Цілий місяць “копи” завойовували народну любов. Що з цього вийшло запитуємо у харків’ян.

Сергій, харків’янин

Достойные ребята, вызывающие доверие, наблюдал раз как вели пьяного домой.

Микола, харків’янин

В принципе я ещё не понял как отношусь к новой полиции. единственный у меня был случай поздно вечером возвращался домой и возле общежития иностранные студенты громко слушали музыку,кричали песни.орали.мимо проезжала патрульная машина остановилась напротив. Патрульная машина постояла 3-4 минуты и поехала дальше, я думаю возможно надо было устно предупредить иностранных студентов, что нельзя громко шуметь в 00.30 ночи.

Михайло Данилович, харків’янин

Позитивно. Они в процесс вмешиваются в городе и оказывает необходимую поддержку и кроме того читал в СМИ, очень много случаев задержания водителей в пьяном виде,что влияет на безопасность нашего города.

Харківські “копи” протягом 4-х тижнів працювали в інтенсивному режимі.

Ірина Клименко, кореспондент

Попрацювавши по 12-16 годин не всі полісмени витримали насичений графік, звітують в МВС. 5 робітників були звільнені: двоє ще під час навчання на базі Харківського університету внутрішніх справ. Ще двоє пішли за власним бажанням, одного звільнили за порушення дисципліни.

А вже наприкінці листопада до патрульних Харкова приєднається другий набір поліцейських, які наразі проходять навчання на базі університету внутрішніх справ. А це 335 нових патрульних.

Ірина Клименко