Засудивши подвійні стандарти російської влади, житель Кубані В’ячеслав Мартинов змушений був шукати прихистку в Україні

Побудова в Україні вільного суспільства як кінцева мета. Посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, отримав біженець із Кубані В’ячеслав Мартинов. У серпні минулого року він, житель Краснодару, був одним із ініціаторів проведення на Кубані маршу за федералізацію.

На фото у посвідченні особи, яка потребує додаткового захисту, В’ячеслав Мартинов у вишиванці. Говорить, що цей документ дає йому всі можливості громадянина України, крім права брати участь у виборах та військового обов’язку. Згадує, раніше приїздив до України, як турист, брав участь в акціях Євромайдану, адже в сусідній державі всі події в Україні витлумачувалися не так, як було насправді.

В’ячеслав Мартинов, волонтер Харківського Євромайдану

Навіть мої родичі вірили не мені, а тому, що по телебаченню їм кажуть. І після цього не зміг сидіти та нічого не робити. Знайшов однодумців, робили одиночні пікети. Але одиночний пікет- то таке. Постояв з плакатиком, хтось підійшов, але це — одиниці.

Під час Маршу за федералізацію Кубані у серпні минулого року, який фактично не відбувся, до В’ячеслава підходили молодики. Один із них погрожував предметом, схожим на пістолет. Бив та примушував зняти жовтоблакитну стрічку.

Мотиви проведення цього маршу В’ячеслав пояснює тим, що вбачає в діях російської влади подвійні стандарти.

 В’ячеслав Мартинов, волонтер Харківського Євромайдану

Якщо російська влада підтримує, та, на мою думку, організовує, так званий рух за федералізацію України, давайте тоді поговоримо про автономію одного з російських регіонів. Тим більше, що він має давнє українське коріння. Туди заселялися наші запорізькі козаки.

Мартинов був затриманий на акції і заарештований на 15 діб. Після цього виїхав в Україну.

В’ячеслав Мартинов, волонтер Харківського Євромайдану

Моя кінцева мета- це побудова в Україні вільного суспільства. То моя така велика мета. Цей крок, як отримання посвідчення- це крок на шляху до великої, можливо, перемоги. Але до цього ще треба йти і йти.

В’ячеслав говорить, що в Україні влаштувався непогано. Живе в друзів, чергує в наметі євромайданівців на майдані Свободи. І до Росії не повернеться, принаймні за нинішньої влади.

Світлана Маренич