Замість старого кінотеатру – цілий культурний центр: "Боммеру" обіцяють нове життя (відео)

 

За словами заступника губернатора Євгена Савіна , гроші на  реконструкцію першого харківського кінотеатру вже закладені до обласного бюджету.

Його намагалися відродити щекілька років тому.  “Боммеръ” – найстаріший не лише в Україні, а й в тодішній Російській імперії  кінотеатр вирішили врятувати місцеві кінозавці. Як наголошував тоді відомий експерт кіноіндустрії  Володимир Міславський, навіть місце, на якому побудований кінотеатр,  увійшло в історію кінематографу.

Володимир Міславський, кінокритик

В 1896 году Альфред Федецкий снимал с этого места первый хроникальный фильм в Российской империи. Но потом здание, в котором работал Федецкий, сгорело. И на его месте был построен кинотеатр. В марте 1908 года состоялось его торжественное открытие –  кинотеатра “Боммеръ”.

Кінотеатр “Боммеръ” заснували сто чотири роки тому. Найближчим часом обласні чиновники обіцяють перетворити його на культурний центр для молоді. Там планують облаштувати кінобибліотеку, а також  зал для творчих зустрічей  з акторами та режисерами.

Євген Савін, заст. голови ХОДА

Сегодня там должны сделать нормальное отопление, сделать достаточно комфортным и удобным сам зал. Есть идея создать там библиотеку киношную, кафе для того, чтобы сделать еще один центр, где могла бы общаться и развиваться наша молодежь.

Наразі оновлення кінотеатру тільки у проекті. Однак на його реконструкцію вже закладені гроші в обласному бюджеті. Зокрема,  на заміну опалюваної системи кінотеатр отримає пів мільйону гривень.

Олена Рижова

httpv://youtu.be/_fYpV0Hq7-k