Законодавчу базу країни треба підлатати ще до кінця травня, Марина Ставнійчук

Змінити достроково. Законодавчу базу країни треба підлатати ще до кінця травня, аби новий закон про громадські об’єднання безболісно почав діяти. Вважає голова координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства Марина Ставнійчук. При цьому її позиція вирізняється від плану Кабміну. Там хочуть подати відповідні зміни до парламенту лише після літніх відпусток. Однак Марина Ставнійчук наголошує – це потрібно робити не напередодні виборів.

Марина Ставнійчук, голова координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України

В плані Кабміну розробка відповідного законопроекту передбачена і внесення його до парламенту на вересень 2012 року. Є всі підстави нам зробити чи підготувати і внести в парламент відповідний законопроект значно раніше. Я порекомендувала координаційній раді розглянути можливість надання рекомендацій до кінця травня 2012 року.

Змінювати народні обранці будуть не лише нормативну базу, а й сам закон про громадські об’єднання. Адже там є недоліки, визнає Марина Ставнійчук. Тому від 2013, коли закон почне діяти, його життя будуть прискіпливо аналізувати. Як відомо, над документом працювали більше 6 років. Демократичні принципи формування громадських об’єднань ухвалені на виконання вимог Ради Європи.

 

Юлія Губська