Заклади культури в районах необхідно відновлювати

Культурі терміново потрібні меценати! Обласна влада має створити потенційним спонсорам такі умови, щоб вони побажали відновлювати в селах будинки культури та клуби. Про це йшлося на засіданні колегії в обладміністрації. Наразі в будівлях закладів культури проведено 31 капремонт. Однак відновлення зламаних опалювальних систем та покрівель і надалі залишається найболючішою проблемою галузі.

 

У районах області десятки будинків культури, клубів та бібліотек потребують капітального відновлення та ремонту систем опалення, ішлося на колегії в обладміністрації.

Сергій Радьков, голова Дворічанської райдержадміністрації

13 будівель закладів культури потребують першочергових капремонтів. Із-за відсутності бюджетних коштів ми капітального ремонту не плануємо. Але тут будуть працювати в особливому плані залучення і ремонту систем опалення спонсорські і меценатські кошти.

Загалом у Дворічанському районі передбачено проведення поточних ремонтів у десяти закладах культури, на суму понад 100 тисяч гривень. А в області на їхню підготовку до роботи в осінньо-зимовий період вже залучено понад 5 мільйонів гривень. Всього з місцевого бюджету та за рахунок спонсорських грошей передбачено вкласти у відновлення закладів культури більше 16 мільйонів.

Євген Савін, заступник голови ХОДА

Відновлення роботи недіючих опалювальних систем та ремонт покрівель є пріоритетним завданням та найболючішою проблемою галузі, що потребує активних дій у її вирішенні, зосередження фінансових та організаційних зусиль. Найбільш критична ситуація у Барвінківському, Близнюківському, Дворічанському, Сахновщинському районах, де недіючих опалювальних систем 50-70%.

Будинки культури та клуби у селищах та селах служать не лише для проведення свят та перегляду фільмів. Почасти це єдине місце, де люди можуть збиратися для розв’язання важливих для громади питань, ішлося на колегії.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Куда будут люди приходить – такие у них и будут желания работать на громаду и делать, чтоб она развивалась. Придут в разрушенное здание – настроение соответствующее.

На переконання обласних чиновників, завдання районного керівництва – знайти людей, які можуть вкласти гроші у відновлення бібліотек та клубів, і допомогти їм реалізувати добрий намір.

 

Світлана Маренич