Захистити права дитини – нарада за участі Президента України (відео)

Правом найменших українців на гідне буття переймаються столичні владники. Про необхідність новацій при усиновленні дітей йшлось на Всеукраїнській нараді з питань захисту прав дитини за участі Президента України.

 

Від спроможності влади забезпечити гідне дитинство наймолодшим громадянам країни залежить майбуття незалежної України, її гідне місце у глобалізованому світі, сказав глава держави Віктор Янукович під час Всеукраїнської наради з питань захисту прав дитини. Янукович наголошує на необхідності вдосконалення роботи з усиновлення. Глава держави певен, влада повинна зробити все, щоб кожна дитина, позбавлена батьківської опіки, незалежно від віку та стану здоров’я, була усиновлена українцями та залишилась на Батьківщині. За його словами, держслужбовці ще не навчилися як належить працювати з прийомними сім’ями, забезпечувати їх якісний соціальний супровід.

Віктор Янукович, Президент України

Протягом останніх двох років у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу влаштовано на чверть менше дітей, ніж у попередні роки. Уже 4 роки активно обговорюється питання реформування інтернатних закладів, але практичних результатів надто мало.

Юрій Павленко, уповноважений Президента України з прав дитини наголосив, занепокоєння викликає невиконання обов’язків щодо дитини за тими програмами, які забезпечені бюджетним фінансуванням. Адже держава, делегуючи місцевим органам виконавчої влади обов’язок забезпечити дітей сімейним вихованням, передбачила на це гроші.

Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини

Але кожна п’ята дитина з числа тих, що втратили біологічну сім’ю, не реалізувала своє право через бездіяльність місцевих органів влади і виховується в закладах, а не в сім’ї. А в бюджеті залишаться 30 мільйонів передбачених, але не використаних коштів.

Зараз, в період активного бюджетного процесу, депутати всіх рівнів мають приділити особливу увагу бюджетному забезпеченню основних напрямів роботи із захисту прав дитини, певен Юрій Павленко. На його переконання, ця тема повинна бути поза політичними амбіціями. Діти не можуть бути електоральним активом, але завжди були і будуть індикатором громадянської відповідальності і депутатів, і керівників органів влади.

 

Світлана Маренич

httpv://youtu.be/Qn9-O1p32wM