Задля вдосконалення знань із захисту прав людини пенітенціарії, навіть, кіно дивляться

Той, хто право знає – себе захищає. В управлінні Пенітенціарної Служби України в Харківській області відбулися заняття зі службової підготовки, присвячені Міжнародному дню прав людини. Під час цих занять пенітенціарії зустрілися із правозахисниками  та переглянули фільм «Нові герої», у якому йдеться  про  позитивний досвід із захисту прав.

Короткометражка «Нові герої» -один із фільмів міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCU DAYS UA.  Фільм складається із трьох новел, розповів Юрій Чумак, керівник Центру правової інформації та консультації. Герої  стрічки відстоюють порушені права і перемагають.

Юрій Чумак, керівник Центру правової інформації та консультацій

Права людини – вони щодня, це не якась примарна теза.І вони на жаль , порушуються часто, в будь- якому суспільстві. І головне – показати людям, що треба боротися. І найголовніше- зробити  перший крок.

Серед проблем, яких торкаються автори фільму- земельні та комунальні. Зокрема, об’єднавшись в ОСББ, жителі багатоповерхівки у Павлограді стали ушестеро  менше платити за комунальні послуги.

Під час заняття зі службової підготовки працівники служби виконання покарань прослухали  доповіді правозахисників. На переконання начальника обласного управління пенітенціарної служби Євгена Бараша,  такі заходи для пенітенціаріїв  і засуджених необхідні.

Євген Бараш, начальник управління ДПтС України в Харківській області, генерал-майор внутрішньої служби

Мы во всех колониях проводим  мероприятия, связанные с Декларацией прав человека. Проводятся лекции для сотрудников, проводятся бесплатные юридические консультации для осужденных.

Знання головних тез Декларації прав людини, інших міжнародних актів , а також Конституції України , допомагає  у відстоюванні громадянських та політичних, а також соціально- економічних прав, – говорять правозахисники.

Григорій Мар`яновський, координатор проектів Міжнародного товариства прав людини

У нас нарушение социально- экономических прав, безусловно, постоянно. И часто вроде бы идет борьба- своевременная выплата зарплаты, с другой стороны, несоблюдение 22 статьи Конституции об уменьшении льгот льготным категориям.

Коли твої права порушуються, можна роками боротися і витратити чимало зусиль. Тому краще звернутися до правозахисників- професіоналів, – певен  працівник пенітенціарної служби Роман Чижов.

Роман Чижов, працівник відділу Управління ПтСУ в Харківській області

Если в общественных организациях у вас спросят деньги, взносы, я думаю, надо обратиться в другую общественную организацию. Потому, что общественные организации живут за гранты, которые им выделяются.

Світлана Маренич