За вакциною від грипу треба йти з термоізоляційною сумкою (відео)

Вакцина корейського виробництва вже в аптеках Харкова. Щоб її придбати, треба мати рецепт від лікаря та термоізоляційну сумку або якийсь інший хладоген. Купувати вакцину треба у день щеплення. Чому саме – дізналась Світлана Маренич.

vlcsnap-2017-10-10-18h40m47s812

У харківських аптеках з’явилась вакцина корейського виробництва проти грипу . Однією з умов її придбання є отримання рецепту від лікаря, – говорять в обласному лабораторному центрі.

Тетяна Карлова, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень

Щеплення можна провести за місцем проживання. Звернутися до свого лікаря, сказати, що яхочу зробити щеплення, придбати вакцину. Лікар ваш повинен виписати Вам рецепт, і за рецептом придбаєте її в аптеці, якщо буде в начвності.

Тим часом в аптеці для придбання вакцини називають одну умову- наявність термоізолюючої сумки, яка дозволить донести вакцину додому так, щоб вона не втратила своїх властивостей. Мовляв, препарат зберігається при температурі від +2 до +8-ми градусів.

Ольга Билинка, завідувачка аптеки

Вакцину надо обязательно хранить в холоде, транспортировать тоже в холоде. Для этого у Вас должна быть термосумка или какой- нибуть хладоген. И желательно купить в тот день, когда будете делать. Не хранить дома. Потому, что вы можете ее неправильно хранить.

Уже другого дня після появи вакцини в аптеці харків’яни та жителі області купують її не лише для себе), а й на роботу, для колег. Мовляв, у сфері освіти, медицини, торгівлі, – там, де треба працювати з людьми, краще пройти щеплення від грипу.

-А рецепт нужен?

– Рецепт не обязателен.

-А говорят, грипп разный, как угадать?

– Вакцины каждый год делают , какой грипп существуют- такие штаммы и делают.

-Врачи говорят, что мутирует. Я уколюсь от одного гриппа, а к нам в Харьков он пришел мутированный.

-Все это рассчитывают.
Вакцина виробництва Кореї, якої , зі слів провізорів, ваптеках вдосталь, сертифікована в Україні, пройшла всі тести, тож продаж її супроводжується відповідним сертифікатом. Покупці вакцини говорять, що не хочуть хворіти на грип, завдавати удару по організму. Мовляв, у вакцині є штамми проти кількох видів грипу, який може прийти на Харківщину.

Лариса Рахмаїл, харків’янка

Я считаю, нужно, яхочу всю свою семью проколоть, чтобы не было последствий после гриппа. Он разный- китайский, свинной, – вакцинация нужна. Эти 200 гривен можно выделить.

Окремі відвідувачі аптеки цікавляться, чи є ускладнення після вакцинації. Зі слів фахівців, у перші 2-3 дні після щеплення можливі певні ускладнення, які виникають нечасто.

Ірина Клочко, в.о. директора обласного аптечного складу

Может быть небольшое покраснение, немножко поднимается температура. Как правило, осложнения несерьезные для организма. Гораздо серьезнее осложнения бывают после гриппа.

Коли ж купити вакцину все-таки немає можливості, фахівці наполягають на тому, що в разі підвищення температури та погіршення самопочуття не варто зволікати зі зверненням до лікарів. Мовляв, у пандемічного грипу- короткий інкубаційний період.

Тетяна Карлова, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень

Розвиток майже за 2-3 доби пневмонії. Тому, якщо це грип, то слід вживати правильних заходів лікування, щоб запобігти ускладненням.

У разі не важкої форми вірусної інфекції лікарі радять не йти на роботу, а взяти лікарняний. Мовляв, так і сам швидше одужаєш, і інфекція не пошириться на колег.

Світлана Маренич