За тиждень Свято Купала. Як відзначатимуть його на Харківщині

“Сьогодні Купала, а завтра Івана!” – на етнофестивалі з такою красномовною назвою обіцяють все – і вінки на воду попускати, і через вогнище пострибати і, звісно, добре посмакувати української кухні. А у Сковородинівському музеї зійдуться народні умільці та творчі етноколективи. Зустрічати свято Івана Купала готуються вже наступної суботи.

 

До святкування етнофестивалю “Сьогодні Купала, а завтра Івана”-лічені дні. Як завжди центром купальських гулянь простонеба обрали Сковородинівку. Гостей розважатимуть фольклорними піснями, конкурсами, забавами та традиційними Слобожанськими наїдками. За першість народних купальських традицій цьогоріч позмагаються 17 районів області.

Галина Лук’янець, співорганізатор фестивалю, заслужена артистка України

Це не просто можливість хто краще приготував. А саме як, яку страву готували в тому чи іншому місці, в комплексі з якими ляльками купальськими вони існували, з якими купальськими деревами, яким способом прикрашали ці дерева, як плели вінки, з яких трав, якої форми?

Обов’язковий дрес-код : віночки для дівчат. Близько опівночі їх спустять на воду. Гостей розважатимуть більше трьох десятків фольклорних колективів та народних умільців.

Тетяна Іщенко, директор обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтв

Порядка 35 таких фольклорных, таких хороших коллективов будут присутствовать на этом фестивале. Также безусловно определённое количество мастеров народного декоративно-прикладного творчества. Мы надеемся, что это будет интересное, яркое событие.

В управлінні культури і туризму кажуть, календар Слобожанських гулянь уже сформований аж до вересня.

Дмитро Кузнєцов, нач. управління культури і туризму ХОДА

28 июля фестиваль “Олексіївськая фортеця”, 26 августа “Свадьба в Малиновке” и 15 сентября – этнофестиваль “Печенежское поле”.

Крім того на Купальському етнофестивалі гостям огранізатори обіцяють гостям прогулянки на конях та в човнах.

 

Леся Кочержук