Харківські патрульні хочуть створити Алею врятованих життів (відео)

Сотні затриманих злочинців та десятки врятованих життів. Патрульні поліцейські Харкова звітують про результати піврічної роботи . Кажуть – за цей час люди стали викликати поліціянтів майже на 20% частіше, ніж торік. А середній час прибуття екіпажу становить 10 хв.47 сек.

патрульнаитоги

У поліції говорять, безпека та збереження житяття людей – пріоритетні завдання їхньої роботи. Так, за перше півріччя цього року, копи врятували 19 людей, які мали намір вкоротити собі віку та повернули додому 38 бідолашних, які заблукали або їх розшукували рідні.

Вадим Лісничук, начальник патрульної поліції Харкова

Хочемо зробити алею парк врятованих життів, тобто патрульний поліцейський, який врятував конкретного громадянина разом з ним через 1-2 тижні садять дерево і потім слідкують за його ростом, це буде мотивувати і надихати як і самих людей,що хотіли вчинити самогубство і розуміти масштаби тієї роботи,яку робить патрульна поліція.

Серед першочергових завдань для патрульних, як і раніше, залишається боротьба з вуличною злочинністю. У поліції кажуть, намагаються затримувати злочинців по гарячих слідах.

Вадим Лісничук, начальник патрульної поліції Харкова

В 2016 році аналогічного періоду було 195 затримань, у цьому році  770.  Всього затримано 770 осіб,якщо дивитися у відсотковому відношенні 225% приріст.

Нещодавно в Україні на дорогах міжнародного значення почала працювати дорожня патрульна поліція. Ось ділянку М03 Київ-Харків-Довжанський патрулюють 3 екіпажі. Їхнє завдання – зменшити аварійність на дорогах.

Олексій Ніколаєв, начальник чергової частини

З початку роботи данного екіпажу було складено 1223 постанов за порушення правил ПДР, 28 протоколів за ст 130 – за кермування в алкогольному стані, і зафіксували 11 ДТП.

Харків’яни роботу нової поліції оцінюють по-різному.

-Очень отрицательно потому,что они никакие. Я сделала одному полицейскому замечание за то,что он курил в общественном места, а он меня послал. Это нормально?

-В общем я думаю получше стало. А Меньше правонарушений, почище стало, меньше пьяных за рулем -это самое главное

-Есть позитивы, но негативов больше в этой полиции. Если они забирают людей, которые нигде не работают,но тем не менее дебоширят, они их отпускают просто напросто.

-Они красивее, презентабельнее на вид и думаю профессиональнее

Від початку року з лав поліції звільнились 103 патрульних. Найчастіша причина , яку вони називають, – невелика зарплатня. А нині ще триває набір до нової патрульної поліції . Вакантними залишаються 250 місць. Планується, що з початку наступного року спокій Харкова будуть пильнувати 1800 патрульних поліцейських.

Ірина Клименко