Художники зі всієї країни приїхали до Чугуєва на Репінський пленер (відео)

Десятеро художників із Східної, Центральної, Західної, Південної України та Харкова приїхали до Чугуєва для участі у 18-му Міжнародному рєпінському пленері. Впродовж 3-х тижнів митці працюватимуть на Батьківщині Іллі Рєпіна. А підсумком їхньої праці стануть десятки картин, нарисів та ескізів з краєвидами Чугуєва та портретами його мешканців.

vlcsnap-2017-07-17-15h52m09s817

Вже увісімнадцяте Чугуїв запрошує до себе художників для участі у Рєпінському пленері. Цього разу склад митців представлений майстрами пензля з різних куточків України. 9-ро з них приїхали до Чугуєва вперше. У кожного з учасників за плечима – десятки персональних виставок і пленерів в інших містах. Але до Чугуева кожен з них приїхав без жодних сумнівів. Про високий статус рєпінського пленеру відомо давно. До участі в ньому запрошуються тільки члени спілки художників.

Тетяна Вінник, заст. Чугуївського міського голови

Здесь представлены художники многих городов Украины. И Тернополь, и Ужгород, и Макеевка, и Мариуполь. И художники маститые. То есть у них имена, у них множество за плечами пленеров и выставок.

Урочисте відкриття пленеру відбулося у міській картинній галереє. Гостей привітали керівники міста та мешканці. Організаторами пленеру було виказане сподівання, що художники знайдуть чимало цікавих ракурсів і тем для своїх картин та ескізів. Адже попереду у них три тижні кропіткої роботи. Усі витрати та забезпечення необхідним матеріалом взяла на себе Чугуївська міська рада. Для художника з Маріуполя Олександра Шпака, участь у міжнародному Репінському пленері – це не лише можливість роботи на Батьківщині митця. Олександр намагається в своєму місці розпочати низку подібних пленерів, тож планує перейняти досвід чугуївських фахівців.

Олександр Шпак, учасник рєпінського пленер, м. Маріуполь.

Я чувствую окружение тепла. Прямо опутывает вот тепло, которое организаторы пленэра создали для участников. И мне это очень нравится, и я хочу научиться этому. Может быть, я смогу донести что – то в Мариуполь, и этот опыт уже использовать для организации у себя в Мариуполе подобных мероприятий.

Приїхала до Чугуєва і молода київська художниця Олеся Рибченко. Розповідає, хоча і має чималий досвід участі у подібних заходах, запрошення на Репінський пленер прийняла, не вагаючись.

Олеся Рибченко, учасник рєпінського пленеру, м. Київ

Мій професор Василь Іванович Гурін, не знаю. Чи він, мабуть був учасником теж колись був, Зорг Анатолій Григорович, теж мій викладач. І вони сказали: вот є такий класний пленер і там зараз будуть організовувати, давай, їдь. Я дуже з великою радістю погодилась.

І вже тут, у Чугуєві, Олеся зустрілася зі своєю подругою з Чернігова Іриною Кравченко.
За положенням пленеру, кожен учасник повинен залишити у подарунок 2 своїх кращі роботи. Їхній відбір відбудеться в останні дні пленеру. А урочисте закриття заходу вже традиційно проводитиметься на День народження Іллі Рєпіна – 5 серпня.

Михайло Кисельов для “Сьогодення” із Чугуєва