З понеділка у харківських аптеках з’явиться вакцина від грипу

А-Мічиган, А-Гонконг та Б-Брізбен – такі віруси грипу атакуватимуть українців у новому епідсезоні, – повідомляють в обласному лабораторному центрі. Найкращим методом профілактики грипу є вакцинація. В Обласному аптечному складі розповіли, що цьогоріч вакцина буде продаватися в Харкові вже з 9-го жовтня.

вакцина

Уже зараз чимало жителів області хочуть купити вакцину, – розповіли в аптеці обласного аптечного складу.  У новий епідеміологічний сезон кількість захворілих на грип та гострі респіраторні інфекції зросте на 14% відсотків, порівняно з попереднім роком, – розповіли в обласному лабораторному центрі. Прогноз базується на багаторічному досвіді спостереження за грипом, на даних стану напруги імунітету у здорових людей, дуже низькому охопленні вакцинацією у попередні сезони, а також соціально-економічній ситуації. Цього сезону, а саме в грудні, очікується прихід нового штаму «А-Мічиган». Але він подібний до каліфорнійського.

Тетяна Карлова, зав. відділення організації епіддосліджень

Частина населення, яка перехворіла в попередні сезони, стикалася з пандемічним грипом, а ви пам’ятаєте 2009 рік, коли був спалах пандемічного грипу, також уже перехворіла. Так, буде зростання захворюваності, але до летальних випадків це не призведе.

Найліпший метод запобігти грипeу – провакцинуватися, – кажуть в лабораторному центрі.

Любов Махота, директор ДУ “Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України”

Вакцини проти грипу не закуповуються за гроші державного бюджету. Вони можуть закуповуватися за гроші місцевих бюджетів чи інших джерел, не заборонених законодавством.

Левова частка вакцин була закуплена за власні кошти громадян, – розповіли експерти. Ще одна вакцина надійде в продаж уже наприкінці жовтня, -розповіли в обласному аптечному складі.

Ірина Клочко, в.о. директора Обласного аптечного складу

Ну это тоже по срокам не критично. Считаю, что все желающие привиться ваксигриппом тоже смогут получить защиту.

Втім, є й інші методи профілактики грипу та зміцнення імунітету- кажуть харків’яни.

Ірина Мартинова, харків’янка

Обтирание, обливание холодной водой. Глюкозы больше, облепихи, зимних фруктов и мед.

Ще один метод профілактики грпу та зміцнення імунітету, за досвідом харків’ян, – оберігати себе від стресу. Фахівці ж іще радять в період масової захворюваності менше бути в місцях скупчень людей, частіше мити руки. А коли вже щзахворів- не йти на роботу, а лікуватися вдома.

Світлана Маренич