З початком опалювального сезону жителі Харківщини стали активніше оформлювати субсидії

Платіжки за “комуналку” не по кишені – держава обіцяє допомогти. За інформацією обласного профільного департаменту, державну допомогу для оплати комунальних послуг вже отримують чверть мільйона людей.  Компенсації, які отримують харків’яни та жителі області різняться, адже вони залежать від багатьох критеріїв, які в кожному випадку – індивідуальні.

З початком опалювального сезону харків’яни активніше стали подавати заявки на оформлення субсидій. Наразі у Харківській області майже кожен 10-й житель вже отримує компенсаційні виплати. Для того, щоб впоратися з потоком бажаючих отримати субсидії, управління соцзахисту працюють навіть у вихідні дні. Проте одразу повідомити, яку суму субсидії отримають ті, хто за нею звертається, сказати важко, розповіли в управлінні соцзахисту одного з районів міста.

Лариса Шайнога заст. начальника управління праці та соцзахисту Комінтернівського р-ну

Субсидия такая расчетная величина, которая может быть и от нуля, потому что рассчитывается как разница между стоимостью услуг, которые начислены человеку в пределах нормы и обязательным платежем, который установлен, рассчитывается по определенным процентам от дохода . Поэтому у кого-то на летний период была в размере ноль, но это не значит, что мы отказали в субсидии. В отопительный сезон, уже когда стоимость будет больше, тогда и субсидия будет больше

Дохід сім’ї Вадима невеликий, тож чоловік вирішив звернуись по субсидію. Яку суму компенсації за комунальні послуги отримає, Вадим ще не знає. Сподівається, що виплати допоможуть покращити фінансову ситуацію у сім’ї.

Вадим Дигало , харків’янин

Чтобы компенсировали частично коммунальные услуги, чтоб легче было оплачивать, чтоб долги не росли. По идее должно быть, тем более, что сейчас тарифы подняли, должна быть помощь

Любов Щепілова живе одна, пенсію отримує невелику, тож без субсидії з комунальними виплатами впоратись їй несила. За попередніми підрахунками, комунальні послуги в опалювальний сезон для жінки коштуватимуть понал тисячу гривень в той час, як пенсія ледве дотягує до тисячі трьохсот. Але яку суму компенсують, пенсіонерка ще не знає.

Любов Щепілова, пенсіонерка

-Какую дадут. Еще не знаете?

-Нет. Хотя бы отопление, очень большое.

А ось Жанна Каліберда вже отримує субсидію. Чоловік жінки непрацездатний пенсіонер, в сім’ї виховується дитина. Сукупний дохід родини не перевищує 4-х тисяч.

Жанна Каліберда ,харків’янин

Я проживаю в частном секторе, летом получала субсидию 65 гривен, сейчас, на октябрь месяц – 1300 гривен. Дальше будет перерасчет, я надеюсь, что субсидия будет больше и будет хорошая помощь для семейного бюджета

Нагадаємо, для оформлення субсидії достатньо прийти в управління соцзахисту і заповнити 2 документи – заяву та декларація про доходи. Також ці документи можна відправити поштою. Субсидія нараховується з моменту отримання управлінням соцзахисту документів від інших служб. За словами працівників управління, саме від цих документів і залежить швидкість ухвалення рішенння щодо надання субсидії.

Лариса Шайнога заст. начальника управління праці та соцзахисту Комінтернівського р-ну

По закону в течение 10 дней после получения всех необходимых сведений мы принимаем решение о назначении субсидии, сведения мы получаем от коммунальных предприятий, государственной фискальной службы, центра занятости, от пенсионных фондов разных районов, вплоть по Украине, из разных областей. В зависимости от того, когда мы получим все необходимые сведения, тогда и будет готов результат по субсидии

Кристина Загребельна