З нового року українську землю можна будет купити (відео)

Олігархи та спекулянти на продажі українських черноземів статків не зароблять. Новації земельного законодавства сьогодні у Харкові прокоментував Сергій Тимченко , голова Держагенства земельних ресурсів України. Нагадаємо, від нового року в Україні скасовується мораторій на продаж земель сільгосппризначення. Переваги та ризики такого кроку.

 

Земля – товар вже з нового року. Про особливості її продажу розповів Сергій Тимченко, очільник Держагенства земельних ресурсів. Чиновник стверджує, олігархи та іноземці українських селян безземельними не лишать. Для іноземців взагалі український земельний ринок – закрита зона. Для решти покупців – жорсткі правила. Не більше двох тисяч гектарів в одні руки. Якщо сума угоди перевищує сто п’ятдесят тисяч гривень – покупець має надати декларацію про прибутки. Аби заохотити нових власників угідь до розбудови аграрного сектору країни, держава збільшить мито на перепродаж.

Сергій Тимченко, голова Держагентства земельних ресурсів України

В первый год, если гражданин захочет перепродать земельный участок, пошлина будет составлять 100% от нормативной денежной оценки, 2-ой год 90%, третий год – 80% и так далее до 10-ти.

Від нового року гектар українського чернозему коштуватиме від п’ятисот до восьмисот доларів. Вартість зростатиме щороку, вважають в держагенстві земельних ресурсів. Причому, це стосується як продажу, так і оренди сільгоспугідь. Фермери новацій нового земельного законодавста побоюються. Як наслідок – не квапляться вкладати гроші у розвиток своїх господарств. Віктор Белинський, фермер із Золочівського району, не виключає – продаж землі сприятиме інфляції та вимиванню грошей з господарств.

Віктор Белінський, голова агрофірми (Золочівський район)

Если говорят чиновники, що це сприятиме розвитку…більшому розвитку, то я боюсь, що гроші надо зараз берегти для того, щоб купити землю. Це наоборот буде тормозити розвиток. Не на добрива, не на средства защити, не підвищення плодородия, а для того, щоб її купити.

Наразі, найпривабливішими для продажу є земельні ділянки неподалік Харкова – кажуть експерти. Це Харківський, Дергачівський та Чугуївський райони. Вони і стануть найдорожчими.

 

Юлія Ляхова