З харківської водойми дістали мішок з боєприпасами часів II Світової (фото)

Боєприпаси часів II Світової війни знайшли випадкові перехожі на березі технічної водойми «Озеро Зеленка», що біля вул. Морозова у Харкові. Вони і викликали надзвичайників.

снаряди17мая1

За інформацією обл.управління ДСНС,  всі боєприпаси лежали поряд,  безпосередньо біля води. Деякі з них були у мішку. Фахівці ДСНС припускають, що їх хтось давно зібрав і кинув у воду. Нещодавно рівень води понизився і боєприпаси опинились назовні.

снаряди17мая2

Загалом, надзвичайники знайшли 28 одиниць боєприпасів, серед яких 16 артснарядів діаметром 37 мм, по одному снаряду діаметром 88 та 100 мм, 7 мінометних мін діаметром 50 мм і 1 – діаметром 82 мм, а також 2 ручних гранати Ф-1. Їх знешкодили у спеціально відведеному підривному майданчику за межами Харкова. Постраждалих немає.

Піротехніки ДСНС на місці проведення піротехнічних робіт з місцевими мешканцями проводили роз’яснювальні бесіди щодо дій у разі виявленні підозрілих предметів.

снаряди17мая3

ГУ ДСНС України у Харківській області вкотре нагадує про необхідність дотримуватися правил безпеки при виявлені вибухонебезпечних предметів:

– в жодному разі не чіпати та не переміщувати боєприпаси;

– виявивши їх, огородити місце знахідки та невідкладно зателефонувати до ДСНС за номером «101».