З караваєм, квітами у руках і червоною доріжкою – у Харкові зустрічали Паралімпійців

З караваєм, квітами у руках і червоною доріжкою – так у Харкові Паралімпійців зустрічали. Сьогодні команда спортсменів з особливими потребами повернулася додому. Харківські параолімпійці привезли з Лондона 12 медалей. Крім цього встановили 3 світових рекорди і 2 паралімпійські.

 

Однією з кращих спортсменок Паралімпійських ігор стала майстер спорту України з плавання Наталія Прологаєва. Вона триразова чемпіонка і срібна призерка цьогорічних ігор у Лондоні. Найважчим для дівчини було здобуття першої медалі. Тоді спортсменка пливла кролем п’ятдесятиметрівку. Перед запливом, згадує Наталя, дуже сильно хвилювалася.

Наталія Прологаєва, золотий призер Паралімпійських ігор у Лондоні

Когда первый раз плывешь на таких играх, то чувствуешь такую ответственность за себя, за страну. И вообще,что ты должна принести какой-то хороший результат в копилочку украинскую. И я себе сказала: “Я готова, я это сделаю.” Слава богу, мне Бог помог и я сделала это.

Вдома на переможницю очікували сини Дмитро і Євген. Хлопці дуже переживали за маму, постійно дзвонили, писали повідомлення та підтримували її.

Дмитро, син

Она первую медаль посвятила нам. Мы этому событию рады были. Мы очень гордимся своей мамой.

Разом із дітьми за Наталю хвилювалася мама. Тамара Романенко розповідає, що під час ігор постійно підтримували зв’язок. І коли Наталія позвонила додому і сказала, що в неї перша золота медаль – емоції неможливо було втримати.

Тамара Романенко, мати

Я плакала – это были слезы радости. Дети кричали, ура кричали. До потолка прыгали, целовали, экран той обнимали. Наша мама лучше всех кричали.

У цьому році вперше проводилася трансляція Паралімпійських ігор. Як каже Наталя, трохи було страшно, як відреагують люди.

Наталія Прологаєва, золотий призер Паралімпійських ігор у Лондоні

Слава Богу, у нас много нормальных, адекватных людей, которые болели за нас. И все-таки хорошо нас восприняли, то есть мы такая же частичка общества как все.

Під час урочистої зустрічі заступник Харківського міського голови Олександр Попов, побажав паралімпійцям нових перемог і завжди бути прикладом для спортсменів.

Олександр Попов, заступник Харківського міського голови

Это люди, которые имеют не просто возможности, сверхвозможности. И это для всех кто любит спорт или еще сомневается заниматься или нет, или жалуется, ворчит, бурчит, ножка болит. Вот люди этим показывают, что человеческим возможностям предела нет. Это пример для всех наших спортсменов и людей вообще.

Для харківських чемпіонів на площі Конституції виступили учасники третього сезону телепроекту “Майданс”.

 

Світлана Слободян