З бабусиної скрині та від сучасних дизайнерів – День вишиванки на Харківщині (відео)

Парад вишиванок, модні покази вітчизняних дизайнерів, ярмарок хенд-мейд прикрас, а також народні танці та пісні. У Харкові відзначили День вишиванки.

вишиванки

Кожного третього четверга травня Україна відзначає День вишиванки. Аби приєднатися до свят, варто лише вдягнути сорочку, вишиту у традиційному українському стилі. Для багатьох наших співвітчизників цей день має велике значення, вважає харків’янка Валентина Семенівна.

Валентина Семенівна,  харків’янка

Любимо вишиванку, мою – вишивала бабуся, а потім її трохи відновили. Що для українців день вишиванки. Це наш код, вже у всьому світі це модно стало ходити у вишиванці.

Підтримує українські традиції і Світлана. Жінка розповідає: кожен орнамент і колір на цій сорочці має своє значення.

Світланахарків’янка

Калина асоціюється з жіночою красою. Зазвичай носила дівчина, що неодружина. ЇЇ вдягають на свята, на весілля, різні урочистості. СКЛ. В залежності, куди дівчина одягається обирають колір. Білий – святковий, а чорний носять у піст. СКЛ. Ромашкове поле, такі ромашки і маки, все розквітає. Дуже цікавий орнамент характерний для нашого Слобідського краю.

Традиція відзначати День вишиванки прийшли з Чернівців, де у  2006-му році з такою ініціативою виступило місцеві студенти, аби зберігати українські національні цінності і популяризувати їх серед молоді. Відтоді акцію підхопили в усіх куточках країни. Не став винятком і Харків. Цього року кількагодинна культурно – розважальна програма пройшла в центрі міста,  біля театру опери та балету.

Наталія Нечепоренко, співорганізатор заходу “День української вишиванки у Харкові”

Таке свято, жінки та чоловіки, які люблять українську культуру, орнаментику зібралися, щоб розповісти про це. До нас долучилися учбові заклади Харкова, які займаються модою, конструюванням, фешн. Представлені такі шоу наших майстрів, як писанкарство, ляльки мотанки, дитяча площадка. Цікавий національний бло, це наші багатонаціональні діаспори, які представляють свою культуру.

Для гостей свята співали і танцювали творчі колективи із різних районів Харкова та області. Ансамбль “Рідна пісня”, якому нещодавно виповнилось 30 років, підготував до свята пісню про вишиванку. Місцеві дизайнери відзначили День вишиванки показом колекції в національному стилі .

Олена Плуженко, учасниця показу

-От нашего колледжа модели “Театр мод” выступают с коллекцией “Слобожанське джерело”.

-Чи знаєш ти про день вишиванки? Про це свято?

-Це українське свято, бо вишиванка наше національне вбрання.

Під час свята пройшла виставка старих вишиванок і слобожанських костюмів, а на сучасний вишиваний одяг можна було не лише подивитись, а й придбати його . На ярмарку ж хенд-мейд виробів харків’янам пропонували ляльки-мотанки та оберіги.

Наталія Горошко, майстер народної творчості

Янгол-охоронець таких ляльок у кожній хаті було три. Білого робили на Різдво, Червоного – на пасху, а зеленого – на зелені свята. Казали: якщо в хаті три янгола, то не буде в хаті лиха.

 

Мілен Мода