Якість ремонтів після вибухів у Балаклії та будівництво полігону для сміття в Люботині – сесія облради (відео)

Для балаклійців, які втратили житло в результаті вибухів боєприпасів на арсеналі, купили 3 квартири, – повідомив мер Балаклії під час сесії обласної ради. За його інформацією, проведено конкурс на придбання ще 9-ти квартир і одного приватного будинку. Іще під час сесії депутати облради збільшили фінансування, зокрема, на дорожні роботи та галузь охорони здоров’я. Більше розкаже Світлана Маренич.

сесия облради

Кошти, надані бюджетами області та району на допомогу мешканцям Балаклії у відновлені зруйнованого житла, наразі використані, – повідомив на сесії Балаклійський міський голова.

 Іван Столбовий, мер м.Балаклія

Залишаються нерозглянутими- саме головне- це 70 заяв по вул. Арсенальній. Не вирішене питання про переведення на індивідуальне опалення мешканців цього мікрорайону в результаті серйозної аварії і неможливості відновити котельню. На ці цілі нам необхідно 1 млн грн.

Чи не щодня надходять скарги від жителів Балаклії на погану якість виконання ремонтних робіт, – кажуть депутати обласної ради та народні депутати від фракції Самопомочі. Чимало порушень виявив депутат облради Дмитро Булах, який мав сьогодні виступити саме на цю тему на сесії, однак учора був жорстоко побитий, – кажуть однопартійці.

Ярослав Маркевич, народний депутат

Было 8 актов на сдачу отремонтированных крыш, из которых Дмитрий Булах, выехав на место, увидел только один.

Відтак приймати роботи підрядних організацій мають не місцеві владники, а самі балаклійці, – певні депутати. Районна влада заперечує. Каже, створена комісія з перевірки якості робіт.
Степан Масельський, голова Балаклійської РДА

Ми дивимося, як робиться, хоча є певні зауваги по закону, хто повинен це робити- нагляд. Но ми не залишаємо людей наодинці. Ви говорите, чи підписують мешканці. Мешканці не будуть підписувати.

Юлія Світлична, голова ХОДА

Є пропозиції, зауваження від мешканців? І для цього я дала доручення і міському голові, і голові РДА поміркувати над тим, щоб створити комісію, яка реагуватиме на виклики, які є в мешканців. Брати підрядників, дивитися, нівелювати недоліки, щоб якісно були виконані ремонтні роботи.

Ще одне із болючих питань, порушених на сесії- будівництво полігону для сміття в Люботині. Мовляв, об’єкт досі не пройшов ґрунтовної екологічної експертизи.

Віталій Бушковський, депутат облради від фракції “Самопоміч”

Сумнозвісні очисні споруди, та майже ще 2 десятки об”єктів. Як ми будемо спочатку будувати, а потім з’ясовувати, пройде чи не пройде експертизу, ніяких грошей, як в народі кажуть, не набудешся.

Чиновники, посилаючись на нормативну базу, постанови кажуть, що екологічна експертиза на будівництво полігону не потрібна.

Сергій Жуков, директор обл.департаменту капітального будівництва 

Згідно постанови, є такий пункт, що поводження з відходами потребує експертизи, а будівництво нове не потребує. Зараз- це будівництво, і ми вважаємо, що еспертиза непотрібна. Але при експлуатації вона буде потрібна.

Екологічні громадські організації тим часом твердять: при будівництві люботинського полігону, попри мільйони, витрачені на його будівництво, допущено низку грубих порушень. А на громадські слухання, призначені на понеділок, ніхто не прийде, бо це робочий день.

Олександр Богданіс, представник ГО “Зелений фронт”

Власти не нужно мнение громады, власти надо протокол, который подложат для проведения экологической экспертизы, которая будет такая, как и общественные слушания. Решение экспертизы предрешено.

В Зеленому фронті кажуть, що , захищаючи право люботинців мати безпечний і правильно збудований полігон для сміття, пройшли всі інститути влади – від мера до заступників голови обладміністрації, і суд визнав порушення при будівництві.

Світлана Маренич