Виставка гліптики Владлена Семенова (відео)

Відкрити душу каміння, не порушуючи його природної форми. Завдяки такому принципу, харківський архітектор і професор Владлен Семенов створив незвичну колекцію гем. Усі охочі зможуть її побачити в галереї “Мистецтво Слобожанщини”.

Оживити звичайне каміння, змусити його сміятися чи злитися.Завдяки недолікам каміння Владлен Семенов, може перетворити його на Афродиту, Квазімодо чи Батия. За плечима уже чотири десятки років творчої роботи над гліптикою. Результат – три сотні камінців, в які автор “вдихнув” життя. За словами Владилена, свій перший витвір зробив для дружини, відтоді і все почалося. Гліптика – його спосіб релаксації.

Владлен Семенов, автор виставки гліптики

Я, когда вижу камень, что в нем есть как бы дефект, там трещина, или он многогранный, или он многоцветный,я сразу вижу в нем образ, толи это рыцарь, толи ето монах, толи это дьяк. Немножечко не нарушая совершенно обрез камня, я делаю лицо.

Галеристи відзначають вдале авторське бачення образів. Мовляв, камінці Семенова з літературним, міфологічним та історичним контекстом. Їм по силах висловити почуття.

Тетяна Іщенко, директор обласного центру культури і мистецтва

Представлена его колекция гем, а также сопровождение – прекрасные фотографии, на которых изображены эти гемы в разных интерпритациях. Естественно, мы видим творческий путь, мы видим момент совершенства и глубину розкрытия представленых образов.

В експозиції – геми, скульптурні композиції та фотоколажі. Пан Ян Гранат , генконсул Польщі в Харкові на виставці – не випадковий гість. Пан посол сам раніше колекціонував камінці.

Ян Гранат, генеральний консул Польщі у Харкові

Я в Польще родился в такой местности, где вообше люди собирают камни, и камни людям говорят, и здесь так получилось.

Мистецтво гліптики хоча й має тисячолітню історію, але ще не надто відоме, кажуть мистецтвознавці . А відвідувачі виставки говорять – автор зароджує нову течію в мистецтві.

Микола Шемет, відвідувач виставки

У нас зараз багато проходить виставок живопису, день художника відзначали, а от така виставка роботи з каміння-це дуже не звично, дуже цікаво, я думаю, шо це якийсь початок нової течії.

Леся Кочержук

httpv://youtu.be/4R_HLUMBYDg