"Вистава у виставі" – класика на сучасний мотив

“Вистава у виставі” – класика на сучасний мотив. У харківському драмтеатрі Шевченка минулої п’ятниці презентували прем’єру комедії “Божевільний Журден”, в якій головний режисер наважився поєднати дві п’єси – “Міщанин -шляхтич” Мольєра та “Навіжений Журден” Булгакова.

 

У драмтеатрі Шевченка аншлаг. На прем’єрі- прихильники і Мольєра і Булгакова. На початку спектаклю у акторів-героїв репетиція перед показом королю. Головний герой, багатий буржуа Журден запрошує до свого дому вчителів, які вчать його світським манерам, мистецтву театру і танцям. Та користуючись неосвіченістю багатія, вони тільки витягують з нього гроші.

За словами головного режисера, у цій постановці він показав театр таким, яким він є насправді – спектакль фактично народжується прямо на очах у глядачів. Крім того – зазначає режисер – хотів порушити актуальні проблеми сучасності. Буквально – мала вийти комедія із присмаком трагізму.

Олександр Аркадін-Школьнік, режисер-постановник вистави “Божевільний Журден”

Для меня всегда комедия, тогда настоящая, когда в финале есть слезинка, и может быть такая светлая грусть.

За словами глядачів прем’єри, як Булгаков, так і Мольєр назавжди залишиться класикою, не зважаючи на сучасний орнамент ідей режисерів.

Наталія Немченко, відвідувачка театру

Дуже добре, коли сучасне переплітається з класикою, воно на тему дня, як-то кажуть, тобто, воно не застаріло і Мольєр він завжди є сучасний.

Любов Тихоненко, відвідувачка театру

Я вважаю, що це поєднання оправдане, можна сказати. І дійсно, я і Булгакова дуже ціную і поважаю і Мольєра, ну я думаю, чекаємо чогось такого-спорідненого між цими двома постатями великими.

Леся Кочержук