Вирощуй українське. Харківські яблука ростуть не гірше за голандські (відео)

Харківські яблука не гірші за голандські ростуть на Дергачівщині. До двадцяти п’яти кілограм з невисокого деревця господарям дозволяє збирати запозичена в голандців технологія.

 

Сади, що нагадують виноградники та яблука, які не відрізнити від голандських. Садівники Дергачівщини впроваджують новітні технології. Голандський досвід садівництва господарі переймали в Польщі. Головна відмінність цих садів у тому, що дерева висаджуються дуже близько одне до одного.

Анатолій Небоженко, заступник голови СФГ “Промінь”

При классических назовем садах это было 100 деревьев на гектаре, 120. Сейчас высаживают… мы высаживаем 2500 деревьев на гектаре.

Деревця карликові – виростають невисокими. А відтак і коріння в них не довге, до грунтової води не дотягується, тож привезли дергачівські новатори з Польщі й технологію поливу дерев – краплеве зрошування. Спеціальні насоси під невеликим тиском подають воду по шлангах, що розтягнуті по всьому садові, під кожним деревцем в шлангові отвір, з якого подається по краплі вода. Загалом новація дозволяє збирати великі врожаї на малій території.

Володимир Кацуба, голова Дергачівської РДА

Первые 60 тон собрали… И вот когда коснулись проблемы сбыта… У нас на территории находится “Метро”. Обратились к товароведу по фруктам и она не поверила, что эти яблоки могли вырасти в Харьковской области.

Лише якісний та числений врожай господарів не влаштовує: вже почали будувати овочесховище. Мають садівники і пропозиції від комерсантів – смачні яблука переробляти на “Сидр”.

 

Тетяна Мєтьолкіна