Випускники складають тестування з української мови та літератури

Мобільний телефон та інші технічні штучки, залиште вдома або на столі біля входу до аудиторії. Сьогодні майбутні вступники до ВНЗ завершили написання першого обов’язкового тесту – з української мови та літератури. Перед тестуванням абітурієнти показували документи та шукали себе у списках. У регіональному центрі оцінювання якості освіти кажуть – явка на перший тест – 90%.

 

Прийти за дві години до тестування. Це можливість не тільки пригадати вивчене, а й припинити нервувати. Максимові друге не потрібно – він у власних силах упевнений.

Максим Ботовський, абітурієнт

Ну думаю, что задания обычно оказываются легче чем предыдущих годов, тестов. Вот например, когда я готовился к географии по тестовым тетрадям, задания, которые были на самом ЗНО оказались для меня легче, чем были в тех тетрадях.

Наталя завершила школу із золотою медалю, але це не завадило переконати близьких, що підготовка їй вкрай необхідна.

Наталья Смірнова, абітурієнтка

С нуля приходится… Ну в школе не сильно делают на этот набор. Мы просто изучаем в принципе, что был сюжет, но без мелких подробностей – и темы, идеи, но так не углублялись как требует ЗНО.

Мати Наталі – Олена каже,  у сили доньки вірить. Але розповідає, що головне не заважати готуватись.

Олена Головкіна, мати абітурієнтки

Самая главная подготовка нашей дочери – это ей не мешать. Стараемся ходить по дому тихо, чтобы она нас не замечала. Волнуемся очень. Дома стоит валерьянка, хотя у нас семья спокойная.

А ось Ольга вигадала для себе цілу систему запам’ятовування. Використувує її у вивченні літератури.

Ольга Розова, абітурієнтка

Допустим места, где вот это творы были, я запоминаю по каким-то ассоциациям. Ну допустим, Тополивка, где она, я запоминаю “в тополях”, ну как-то так. Или Компониевка есть село, а я запоминаю – “в компании”. Ну просто у меня ассоциация идет со словами какими-то полегче еще.

Проходити тестування не у власній школі – додатковий тягар. У цьому переконана мати абітурієнтки Ольги – журналіст і телеведуча Олена Розова. Проте каже, що її донці пощастило – вона на тестування потрапила разом з однокласником.

Олена Розова, мати абітурієнтки

Они друг друга знают – она знает учителей, учителя знают её. Есть какая-то взаимопомощь и взаимовыручка, возможно в том плане, что она знает детей с котрыми она отучилась 11 лет. А что касается тестирования, здесь повезло, что она сдает вместе с мальчиком с которым училась в одном классе и как-то они поддерживают друг друга психологически.

Тестування з української мови та літератури тривало два дні. Загалом, тестування з державної мови здали понад 18,5 тисяч абітурієнтів.

 

Олена Рижова