Вибух, пожежа, постраждалі – легенда навчань надзвичайників на жиркомбінаті

Пожежа на Харківському жировому комбінаті –  на щастя, мова лишень про легенду навчань. На підприємстві  перевіряли стан готовності органів управління та сил цивільного захисту до надзвичайних ситуацій.

Сценарій від самого початку як у бойовиках: у стінах виробничого цеху в технологічному процесі при певній температурі застосовується рослинна олія, – аж раптом – вибух. Голова міської комісії з питань надзвичайних ситуацій, Олександр Кривцов, створює  план знешкодження  пожежі.

Олександр Кривцов, голова міської комісії з питань надзвичайних ситуацій

С этой целью на комбинате смонтирована, сейчас она проходит пусконаладку системы раннего оповещания по возникающим ситуациям, кроме этого, здесь имеется мощная система подачи воды на территоррии комбината, имеется не большая своя дружина пожарная, пожарное депо.

Окрім пожежної дружини, працює 10  відділень особового складу і близько 100  чоловік в захисних костюмах. Крім того, пожежний потяг Південної залізниці і важка артилерія- друзі людей- пошукові пси лабродори.

Алла Осипенко, кінолог- рятувальник

Ну в нашей организации- собаки разных пород, не обязательно лабрадор. Мы смотрим на индивидуальность собаки, но в тоже время лабрадоры, это одна из самых годящихся для этой работы пород

Сьогодні працювала тільки Соня,  вона спеціалізується по роботах в завалі, Натомість, Аті  відпочивала,  бо  її спеціалізація –  пошук загублених в лісі. Після того як постраждалого знайшли, його відправляють у сектор надання допомоги, якщо ситуація найвищої складності- одразу на операційний стіл.

Микола Нечепурук, лікар аварійно- рятувального загону головного управління МНС України

Даём кислород, возможно, вернее это, ожоги слизистых омиаком. Первое сейчас, пока скорая подьедет, мы его потом эвакуируем на машине скорой помощи в ближайшую больницу.

За весь час проведення операції нарахували 6 потерпілих, усім була надана своєчасна допомога. До речі,  останнім часом кількість пожежонебезпечних об’єктів скоротилася до семисот об’єктів. Усі вони під пильним контролем.

Юлія Поколодна