Вибори-2012 в Україні були чесними – висновок закордонних спостерігачів

Поки українці очікують на результати виборів, міжнародні спостерігачі підбивають підсумки.

У Європейській академії зі спостереження за виборами вважають – вибори в Україні відбулися відповідно до усіх міжнародних стандартів. Виборчих бюлетенів вистачило всім і голосування було таємним. Суттєвих порушень спостерігачі не зафіксували

Тієрі Маріані – Голова наглядової  місії європейської академії зі спостереження за виборами

Відсутність значних проблем з посвідченням особи виборців свідчить про поліпшення якості обробки  Центральної Виборчої Комісії  систематизування інформації про виборців. Отже, ми можемо сказати, що в Україні відбулися чесні та незалежні вибори.  Підбиваючи підсумки, ми можемо сказати, що вибори заслуговують на високу оцінку, хоча вони не були ідеальними.

За дотриманням законності і прав громадян під час виборів народних депутатів на Чернігівщині спостерігали  представники міжнародної громадської організації «За справедливі вибори». Серед них депутат парламенту Чехії ВладімІр Дрімал. Він переконаний, вибори були прозорими.

Владімір Дрімал – спостерігач Міжнародної громадської організації «За чесні вибори» (Чехія)

Все в порядке, печати есть на скриньках ы люди ходить, есть много старших людей, которые приходят, это в Чехии нормально около 30 процентов граждан которые приходят  Это о том, что люди интересуются, что будет с украиной в будущем

Приїхали подивитись на парламентські перегони – і північні сусіди України.  Спостерігачі з Росії задоволені голосуванням. Кажуть –встановлення веб-камер на дільницях позитивно вплинуло на перебіг волевиявлення, адже дало змогу у реальному часі спостерігати за виборами.

Антон Батяєв міжнародний спостерігач CIS-EMO (Росія)

Нарушений каких-то я не зафиксировал. Конечно имеет место быть влияние каких-то отдельных политических сил на работу комиссии, но все пытки помешать работе комиссии тут же пресекались .

Рено Домініко із США спостерігав за виборчим процесом у Севастополі вже  втретє. За його словами, єдиним незначним порушенням цього голосування було невідповідність кількості бюлетенів  і виборців.

Рено Домініко – міжнародний спостерігач українського конгресового комітету Америки  (США)

Насправді,  немає ніяких серйозних моментів для обговорення в плані порушень. Якщо говорити про механіку виборчого процесу – все дуже добре.

Загалом на українських виборах  побувало  близько 4-х  тисяч спостерігачів  від іноземних держав та міжнародних організацій.

За матеріалами  УТР.