Вугілля для залізниці (відео)

Південна залізниця готується до зими. Наразі тривають поставки вугілля. Залізничники вже отримали три тисячі тонн палива. Якістю вугілля фахівці задоволені.

 

Якісне вугілля для залізниці – комфорт для пасажирів. Якість вугілля перевіряють у спеціальній лабораторії. Тут його подрібнюють та тестують протягом доби. У лабораторії розповідають, перевіряють кількість вологи та домішок. Чим їх менше, тим вугілля якісніше. Якщо ж вологи забагато – збільшуються витрати палива. Якістю вугілля, яким залізниця запасається до нового опалювального сезону, фахівці задоволені.

Володимир Батраков, начальник відділу руйнівного контролю

Даже по звуку, когда дробишь уголь, слышно – уголь хороший. И когда раскладываем уголь видно – блестящие частицы это уголь, матовые – это порода.

Наразі залізниця вже отримала від постачальника більше тридцяти вагонів вугілля. Це третина від запланованого обсягу. Графік поставок, кажуть залізничники, складають зазделегідь. За стандартами, температура у пасажирських вагонах взимку має бути не менше двадцяти градусів. Чи тепло буде у вагонах насамперед залежить від якості вугілля. Тож їй – особлива увага.

Сергій Павлов, заступник начальника Південної залізниці

Заслон некачественному углю поставлен очень серьезный. В том году был другой поставщик. С учетом того, что 15 вагонов мы вернули в том году, мы очень серьезно подошли к тендеру. Эти закупки проводяться через тендер, как положено.

Постачальники запевняють, залізниця вугілля отримує згідно з графіком. Його якість відповідає усім необхідним стандартам. Обсяги поставок визначає замовник. Цьогоріч це вісім з половиною тисяч тонн. Вугілля проходить подвійний контроль якості.

Геннадій Шинкаренко, директор підприємства “Укрпостач”

Первый способ – это тот контроль, который происходит в углехимических лабораториях. Вторая степень – это тот контроль, который происходит в лаборатории самой дороги. Дважды контролируется один вагон. Контролируется и вес, и качество.

Закуплене вугілля використовують не тільки для опалювання вагонів. Працівники залізниці та пенсіонери, що мешкають у приватних будинках без центрального опалення, також отримують паливо.

 

Анастасія Горєлкіна

httpv://youtu.be/1SRAxbJpC_0