Вступники, зараховані “на бюджет”, мають до 5-го серпня принести оригінали документів до ВНЗ (відео)

Перші результати вступної кампанії опубліковані. В електронних кабінетах вступників з’явилася інформація про зарахування на бюджет. Тож тепер той, хто потрапив на бюджетне місце, має принести оригінали документів до вишу. Головне – зробити це до 5-го серпня. Інакше – вільні бюджетні місця розподілять між представниками пільгових категорій. З абітурієнтами, які вже остаточно визначилися та здали документи до вишу, спілкувались наші кореспонденти.

приймальна комісія

Щойно отримала рекомендацію про зарахування – Аліна разом з батьками вирушила подавати оригінали документів до омріяного вишу. Дівчина родом із Запоріжжя – та вступила на бюджет харківського вишу – тепер буде здобувати фах архітектора.

Аліна Зіброва – абітурієнтка

Понравилось, потому что я с детства рисовала, ходила в художественную школу, и при этом понимала всякие тех науки. То есть я хорошо понимаю физику, математику, а архитектура как раз все это в себе совмещает.
А ось Дмитро здобуватиме фах математика в університеті імені Каразіна. Хлопцеві також вдалося вступити на бюджет – лишилося лише здати оригінали документів. З реєстрацією кабінету вступника у Дмитра, на відміну від інших абітурієнтів, труднощів не було.

Дмитро Роганін – абітурієнт

У меня, к счастью, была лишь проблема в том, когда сервера ложились, не было возможности зайти в электронный кабинет. А хотя вот у моих знакомых были серьезные проблемы – кабинет вообще не создавался, им пришлось подавать в бумажном виде, ехать в Киев специально, поэтому было сложно.
Завдяки електронній системі подачі документів Дмитрові вдалось уникнути черг в приймальній комісії, та вони нікуди не поділися в перший день подачі оригіналів документів.

Дмитро Роганін – абітурієнт

Очередь большая, я здесь стою уже час, наверное. И видимо еще буду стоять несколько.
Перші списки абітурієнтів опублікували ввечері 1-го серпня. Ті, хто за конкурсним балом потрапили на місця держзамовлення, мають подати оригінали документів до 5-го серпня. Приносити оригінали до вишів можуть і абітурієнти, що відразу хочуть вступати на контрактну форму навчання.

Євген Литвиненко – відповідальний секретар приймальної комісії Харківського національного університету будівництва і архітектури 

Основные приказы по бюджету – то будут 7 числа по всем вузам Украины. По контракту, я думаю, основной массив будет зачислен до 11 августа. Потому что когда уже госзаказ закрыт, и люди понимают, что на госзаказ они все равно не попадут, то уже тянуть время никто не будет.
Невикористані бюджетні місця віддадуть пільговим категоріям вступників.

Євген Литвиненко – відповідальний секретар приймальної комісії Харківського національного університету будівництва і архітектури (ХНУБА)

Университет имеет право на эти места зачислить льготный контингент – это дети участников АТО, инвалиды, дети шахтеров со стажем более 15 лет – и другие категории.
Переведення на вакантні бюджетні місця відбудеться до 18-го серпня, тоді як зарахування на контрактну форму навчання може тривати до 30-го вересня.

Діана Корсун