Вступна кампанія триває

На Харківщині триває вступна кампанія. Цього року абітурієнти можуть подавати документи у двох варіантах. Приносити їх персонально до комісії, чи відправляти по інтернету. За словами представників приймальних комісій, нова електронна система подачі документів дає збої. Університети отримують не повний список потрібних паперів. Однак більшість абітурієнтів обирають переважно традиційний спосіб вступу – особисто подавати документи.

 

Цього року у Харкові майже на третину менше випускників. Завдяки цьому немає довжелезних черг до приймальних комісій вищих навчальних закладів, кажуть в обласому управлінні освіти. До того ж термін подачі документів подовжили більше, ніж на тиждень. Однак на найпопулярніші спеціальності конкуренція не зменшується. Ірина приїхала із Донецької області. Дівчина збирається вступати на економічний факультет.

Ірина Дмитренко, абітурієнт

Документы я собрала изначально не все, вот сейчас бегала распечатывала. Я не думала, что столько копий, столько всего нужно. Я хотела на одну подать, но посмотрела, что конкуренция такая, то решила подать на несколько специальностей.

Дівчина каже – електронній системі подачі документів не довіряє. Такої ж думки притримується і Сергій із Дніпропетровської області. До Харкова він приїхав, щоб поступати на медичний факультет. Хлопець мріє стати хірургом.

Сергій Дубіна, абітурієнт

Привыкнуть, увидеть местность, познакомиться. Интернет, не всегда даже бывает, что доходят, лучше приехать самому, я так считаю.

За тиждень приймальної кампанії Каразінський університет прийняв майже чотири з половиною тисячі заяв та пакетів документів на вступ. Тільки десята частина з них – з допомогою електронної системи. Серйозних порушень під час прийому не було, говорять у приймальній комісії. Однак зауважують, проблеми із електронною системою прийому документів існують. Університет отримує тільки частину потрібних паперів.

Ольга Анащенко, відоповідальний секретар приймальної комісії

Отсутствует год рождения, то ли место жительства, учебное заведение, которое он закончил, такой информации у нас нет, хорошо, если есть хотя бы все составляющие конкурсной суммы баллов, тогда мы можем, по крайней мере такое заявление принять. И человека в рейтинг поместить.

В облуправлінні освіти припускають, що це тимчасові збої у системі.

Роман Шаповал, начальник ГУ освіти та науки ХОДА

Та форма, которую отправляет абитуриент по электронному вступу, она не может быть отправлена без отсутствия каких-либо данных. Я допускаю, может это какие-то сбои электронно-вычислительной техники, но, когда человек отправляет и получает соответственный доступ, то он получит подтверждение, что документ отправлен.

В приймальній комісії університету кажуть, намагаються повідомляти абітурієнтам про те, що комісія отримала не всі документи. Однак тільки, якщо у заяві є контактна інформація.

 

Юлія Ляхова