Вступна кампанія розпочалась. Як працюють приймальні комісії

Вступна кампанія розпочалась. Поки що великих черг біля приймальних комісій не спостерігається. Абітурієнти подають документи до вищих навчальних закладів. За умовами вступу абітурієнти можуть подати документи до 5 вищих навчальних закладів на 3 спеціальності.

 

Головне вірити у власні сили – і ти вже вступив до ВИШу. Саме такого правила дотримуються цьогорічні абітурієнти.

Андрій Якименко, абітурієнт

Я думаю, что я поступлю. Лично людям нравится мои видео, мои видеоработы, много уже поклонников есть. Я думаю, что если я покажу видео – многим понравится.

Тетяна Бесчасна, абітурієнтка

У меня по всей маминой линии все учителя истории. – Ты у нас в каком поколении? – Ой, даже не знаю, не считала, но много.

Про прохідний бал та творчі конкурси. Всю інформацію про вступну кампанію можно подивитись на спеціальних стендах або сайті навчального закладу. Проте, кажуть у приймальних комісіях, абітурієнти як і раніше із запитаннями звертаються до них.

Ольга Анощенко, відповідальний секретар приймальної комісії (ХНУ ім. Каразіна)

На сайте университета очень много информации можно найти и там все есть – и правила и при чем в течении длительного времени. В течении месяца появился госзаказ, режим приемной комиссии. Тем не менее, продолжают либо звонить, либо приходить абитуриенты или их родственники с вопросами о том, какие документы нужно подавать, что такое творческий конкурс.

Цьогоріч нововведення вступної кампанії торкнулись прохідного балу. Відтепер мінімальний прохідний бал з профільного предмету збільшився. Раніше він складав 124 бали, нині необхідно набрати 140 балів. Від подібного новаторства ані військові ані митці не у захваті.

Олександр Бандурка, ректор національного університету внутрішніх справ

Дитина приїхала, скажімо, із Зачепилівки чи із Алчевська. Пройти комісію медичну, пройти медико-соцільно-психологічне обстеження, зібрати кучу документів, аналізів. І за все це сьогодні треба заплатити в районній поліклініці. Зробити дос’є і прислати до нас. Бо поки сертифіката немає. Потім виявляється, що в нього 140 він не набрав по якомусь основному предмету.

Микола Каністратенко, 1й проректор ХДАК

Перш за все це позначилось на абітурієнтах мистецьких спеціальностей. Зрозуміло, чудовий хореограф, чудовий музикант, але не завжди дружить, скажімо, з історією України або українською мовою та літературою и нажаль такий абітурієнт, який набрав меньше 140 балів за загально-освітнім предметом позбавлені можливості бути допущені до конкурсу і стати студентом 1 курсу.

Загалом, вступна кампанія триває лише третій день. За цей час, кажуть в профільному управлінні, порушень не зафіксовано.

Роман Шаповал, начальник облуправління освіти

На сегодняшний день сбоев и жалоб каких-либо какие могли быть на прямую линию штабов на вступительную компанию 2012 по Харьковской области не было, не на уровне области, не на уровне Министерства.

Олена Рижова