Вступна кампанія 2012 розпочалась (відео)

Хочеш до ВИШу, готуйся до тестів. На Харківщині стартує кампанія з пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Реєстарція триває з першого листопада. В регіональному центрі оцінювання якості освіти прогнозують – у пробній сесії з тестування візьмуть участь більше двадцяти тисяч потенційних абітурієнтів з Харківщини.

 

Вступна кампанія дві тисячі дванадцять без новацій не обійшлась. Наразі, освітянське міністерство додало до переліку тестів ще одну дисципліну – Всесвітню історію. А от мінімальний бал, що гарантує вступ до ВНЗ лишився незмінним – сто двадцять чотири за непрофільний предмет та сто сорок – за профільний. Натомість, корективи у плани вступної кампанії внесе подія міжнародного масштабу. Випусники раніше завершать навчання через проведення єврочемпіонату з футболу.

Роман Шаповал, начальник обл. управління освіти і науки

У нас сроки завершения учебных занятий для 11 класса – это 3 мая . У нас в 11 классе вручение документов 12.05 – 13.05 – два срока предпологает Министерство. И безусловно государственная итоговая аттестация, украинским языком говоря, державна підсумкова атестація з 4 травня по 11 травня.

Щодо пробного тестування, воно розпочнеться у другій половині березня і проходиме у дві сесії . Під час першої – складатимуть тести з восьми дисциплін, свої знання ще з п’яти шкільних предметів можна буде перевірити у другу сесію. Ціна складання одного тесту лишилась на минулорічному рівні – вісімдесят чотири гривні. В регіональному центрі якості освіти пояснюють користь від пробних тестів.

Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Той абітурієнт, який пройшов пробне тестування він психологічно підготовлений до ситуації – він знає точно схему його проходження, він точно знає скільки часу відводиться на яку процедуру, він знає де шукати аудиторію, він знає чим можна користуватись, а чим ні. Відповідно, це звільняє його від зайвих клопотів, зайвих переживань та вивільняє час для того, щоб спокійно зосередитись на роботі.

В центрі прогнозують – в наступному році до ВНЗ Харківщини вступлять двадцять сім тисяч першокурсників.

 

Олена Рижова

httpv://youtu.be/8o5PA1g26tw