Вшанування пам`яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Павло Покрасьон один з ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії. Навіть через три десятиляття він зі сльозами на очах згадує, як страшно було дивитися на людей, що поспіхом покидали свої домівки.

 Павло Покрасьон  заступник голови обл. організації  “Союз Чорнобиль України”

Молодая женщина, с грудничком, походила, поплакала, нашла кусок мела и написала на хате “Мы еще вернемся”. Трудно вспоминать такие вещи. Очень трудно.

авария чаес

Фото: з мережі інтернет

Едуард Ігнатов також ліквідатор. Поїхав до Чорнобилю добровільно. Каже, про загрозу, яку несла аварія навіть не здогадувався. Як рятуватися від неї , ніхто не розповідав.Перший раз чоловік звернувся до лікаря у вісімдесят сьомому році, а в дев”яносто першому вже  став інвалідом другої групи.

 Едуард Ігнатов ліквідатор аварії на ЧАЕС

Единственное, что как говориться, благодаря Богу, в моих руках оказалась брошюрка, что такое радиация. И я начал кушать таблетки кальция, йод.  Может благодаря этому еще и стою перед вами. Все таки девяносто шесть дней в восемьдесят шестом году. На моей памяти уже восемь человек моих друзей, которых я близко знаю, уже в земле сырой. Царствие им небесное.

Загалом  у Харкові проживає близько восьми з половиною тисяч громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Три тисячі триста чоловік – безповередні учасники ліквідації аварії, майже три тисячі з них – інваліди. Чиновники запевняють, що про героїчний вчинок ветеранів Чорнобилю не забувають та роблять все можливе аби допомогти їм та забезпечити всім необхідним.

Михайло Черняк  заступник голови ХОДА

На уровне местных властей, исходя из возможностей местных бюджетов финансируются необходимые моменты, связанные и с обеспечением медикаментами и с обеспечением специальных профильных учреждений, которые работают с этой категорией граждан.

А ось, що стосується пенсій, то це питання і досі залишається для чорнобильців  болючою темою.

 Анатолій Вінник голова обласного осередку ГО “Союз Чорнобиль України”

 Пенсия сейчас начисляется по Постановлению Кабинета Министров двадцать – десять. Зависимо от заработной платы, которую получал участник ликвидации, непосредственно работая в зоне. Но солдаты получали десять семьдесят и поэтому, они имея инвалидность, потеряв здоровье в молодом веке, получают минимальную пенсию, которой крайне не достаточно.

Аби вшанувати памя’ть ліквідаторів чорнобильської аварії до Молодіжного  парку прийшли члени громадських  організацій, представники місцевої влади та всі  небайдужі харків”яни. Під час церемонії було проведено поминальний молебень. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та  пострілами в повітря.

Юлія Котелевська, Євгеній Карпенко. Новини сьогодення.