Вранці у Харкові полювали на "зайців"

“Зайці” – сплачуйте за проїзд! На полювання вийшли контролери громадського транспорту. За півтори години вони спіймали чотирьох пасажирів, що не сплатили за проїзд у тролейбусі.

 

Контролери зібралися на рейд зранку – перевірити пасажирів – “зайців” на тролейбусному маршруті № 13. За перші півтори години перевірки – спіймали відразу чотирьох. Серед них не тільки студенти, а й дорослі люди. Відмовка у всіх одна – “ми лише на одну зупинку”.

Я проехала всего 1 остановку. – Не важно сколько вы проехали. 30 гривен за безбилетный проезд.

Аби проводити подібні перевірки, кажуть контролери, вони при собі повинні мати бейджик, посвідчення та маршрутний лист, в який потрібно внести номер маршруту, вагону та час у який здійснювалась перевірка.

Олександр Боримський, контролер громадського транспорту

Есть маршруты, есть время на маршрутах. Это табельный номер водителя, это номер машины, это номер маршрута. Мы все заполняем. Вот печати диспетчерской, что мы имеем право на этом маршруте. Мы подписываемся, что мы провели его в такое-то время, ставим номер удостоверения и расписываемся, что мы здесь были. Номер в нашем наряде соответствует с его нарядом и все.

Контролери переконані, потреба в їхніх послугах ще довго буде актуальною. Причина – менталітет наших людей. Пасажири свідомо не збираються платити за проїзд. І навіть єдиний проїзний, кажуть контролери, становища не врятує.

Володимир Цапков, контролер громадського транспорту

Автоматы, могу сказать, что никто бы не платил. Если водителю не передают, кто у нас зайдет и оплатят сам, проведет карточкой. Это надо на дверях ставить, чтобы человек не мог зайти, только тогда может будет платить.

Якщо “зайця” спіймають контролери – йому випишуть штраф. Його вартість наразі складає 30 гривень. Але, і штрафи виписують дуже рідко, кажуть контролери громадського транспорту, переважно “горе-пасажири” просто тікають. Натомість законослухняні харків’яни вважають, що платити за проїзд шляхетно і правильно. Якщо в людини є гідність вона просто не дозволить собі проїзду без квитка.

Лариса Коваль, харків’янка

Потому что предоставляют нам услуги, нас довезли и мы обязаны заплатить за это.

Олена Рижова