Вперше на харківській сцені! Сьогодні в ХНАТОБі – прем’єра опери “Шукачі перлів” (відео)

У Харківському національному театрі опери та балету ім. Лисенко глядачі зможуть побачити і оцінити результат спільної роботи харківських артистів та команди голландських постановників. Режисером опери Жоржа Бізе «Шукачі перлів» став голландський актор і креативний постановник Марк Крон. Постановка обіцяє перенести глядачів у епоху XIX ст. Допрем’єрний показ не змогла пропустити наша знімальна група.

шукачі перлів

Опера Жоржа Бізе “Шукачі перлів” стала спільною роботою колективу Харківського національного академічного оперного театру імені Лисенка та голландської команди постановників під керівництвом Марка Кроне. На харківській сцені цю опера представлять уперше, вона буде максимально наближена до епохи XIX ст, коли вона створювалась, розповідає режисер. При цьому – від іноваційних технологій на сцені не відмовлялись – опера вразить не лише вокальними партіями, а й світловими ефектами.

Марк Кроне – режисер

Ця опера доволі важка для виконання. У багатьох місцях вокалісти повинні співати дуже тихо, а специфіка вокалу така – що співати голосніше легше, ніж співати тихо.

Опера “Шукачі перлів” – це історія протистояння кохання та дружби, ревнощів та обов’язку, що відбувається в екзотичному Цейлоні. На сцені – розповідь про кохання між жрицею Лейлою та шукачем перлів Надіром. Та жрицю Лейлу покохає і друг Надіра Зурга, отож йому доведеться розриватися між коханням та почуттям дружби.

Роль вождя Зурги виконає соліст ХНАТОБу Володимир Єфименко.

Володимир Єфименко – соліст ХНАТОБу

На самом деле, Зюрга – настоящий мужчина. Он всегда держит свое слово, он честный, он за правду. В принциипе, он как-то так образ меняется, но в приниципе у нас всех есть и положительные стороны, и отрицательные, но, в целом, он олицетворяет такую жизненную правду.

У театрі кажуть – працювати з іноземними колегами було цікаво. Та й порозумілися швидко, незважаючи на мовний бар’єр.

Олена Леонтьєва – солістка балету ХНАТОБу

С хореографом очень приятно, очень легко работать. Единственная сложность – это, конечно же, языковой барьер, но и это мы преодолели на каком-то невероятном уровне, и как то даже более интуитивно понимали друг друга. Очень легко, комфортно и приятно было работать.

Сам режисер Марк Кроне харківськими артистами задоволений. Він впевнений, що майстерність виконання цієї опери з кожним виступом буде лише вдосконалюватись.

Марк Кроне – режисер

Кожен соліст опери різний – він привносить у постановку щось своє. Тому мені важко сказати – хто краще, а хто гірше, це питання смаку. Глядачі побачать кілька виконавців ролі Зурги – один чудовий актор, інший – чудовий вокаліст. Це вже право публіки вирішувати – хто їм подобається більше.

Прем’єра опери Жоржа Бізе “Шукачі перлів” – 2-го листопада на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка.

Діана Корсун, Лариса Абаньшина