Ворожіння на Різдво (відео)

Містична святкова ніч із шостого на сьоме січня. Не тільки у Гоголівській Диканці перед Різдвом буває дивно. Мешканці Харкова теж з нетерпінням чекають Різдвяних казок або знаків долі. Як харківяни до ворожби готувалися.

 

За давнім звичаєм, після сходження першої вечірньої зірки, люди йшли до столу, де вже стояли дванадцть пісних страв та кутя. Проте молодь чекала зовсім іншого. Для них це була дивна ніч, коли за легендою можна будо розмовляти з містичними духами лісу, води та іншими потойбічними силами. У Свят вечір могло статися що завгодно, тому після вечорниць та колядування усі трималися разом – щоб не так моторошно було. Очі боялися, а ворожити все одно йшли – аби власної долі про майбутнє та про кохання поспитати. Не забули таємні обряди і сучасні дівчата. Навіть найгламурніші представниці слабкої статі на Різдво ворожать на свічках або кидають черевики через поріг. Кажуть це перевірені часом, прості але дуже правдиві ворожіння.

Наталія, мешканка Харкова

В детстве, в юношестве: конечно все гадали, пробовали. И на Рождество обязательно. Почему “нет”. Это уже как праздничный какой-то, примета какая-то, праздничные необходимые веселья. Почему “нет”. На Рождество девченки должны гадать.

Юля, студентка

Это очень интересно! Без этого никак! Я считаю, что это один из основных праздничных… Суеверие, обычаев, традиций. И с подругами каждое Рождество, перед Рождеством, мы гадаем различными способами: и сапоги кидали, и по Гоголю гадали, и свечи поджигали. Все сбывается!

Проте не всі харків’яни прихильні до ворожіння. Якщо молодим то казка, люди старшого покоління про майбутнє передчасно дізнаватися не хочуть, бо на їхню думку такі обряди програмують людину на певні вчинки та їхні негативні наслідки. А Священники усі ці дива взагалі вважають гріхом.

Гліб, ігумен

Я напоминаю, что православный христианин, который занимается гаданием, он отлучается от церкви на очень длительное время. От церкви и от причастия. По этому православник должен дорожить этим. Но по ветхому закону за общение с колдунами – у человека отнимаются годы жизни.

Проте особливо допитливих харків’ян ніякі перестороги не зупиняють. Аргумент – наші пращури із сивої давнини ворожили і до церкви ходили, і нічого їм начеб-то за це не було. Тим більше, сучасна молодь взагалі сприймає різдвяну ворожбу як святкову забаву.

 

Олег Дяченко

httpv://youtu.be/-iWqBXPo5_c