Вони виборювали мир для інших держав – фотовиставка присвячена солдатам-інтернаціоналістам

Сьогодні миротворці, вчора інтернаціоналісти. В харьківському університеті повітряних сил відкрили фотовиставку, присвячену солдатам, які брали участь у локальних війнах. У ході виставки молоді курсанти могли поспілкуватися з досвідченими солдатами і більше дізнатися про бойові дії в Іраку, Афганістані і в інших країнах.

 

Архівні фотокартки і стенди з інформацією про бойові дії в різних куточках світу. Молоді курсанти Університету повітряних сил розглядають стенди дуже уважно і зацікавлено. Сергій Побийпіч- майбутній офіцер бойового керування авіацією. За словами курсанта, такі виставки є дуже корисними – можно не тільки багато чого нового дізнатися, а й поспілкуватися зі справжніми ветеранами бойових дій.

Сергій Побийпіч, курсант

Офицер – элита страны. Он всегда воспитан, хорошая у него подготовка физическая. Есть с кого брать пример. Есть к чему стремиться.

Іван Шишулін – у вісьмдесятих роках минулого століття служив в Афганістані. На виставку покликали бойові товарищі. Переглядаючі фотоматеріали у колишнього інтернаціоналіста одразу ж виникли спогади про роки служби і про те, як його підрозділ потрапив під обстріл бандитського угрупування.

Іван Шишулін, учасник бойових дій в Афганістані

Банда такая была – Вбдулухета. Засела в ущелье. Там один сержант у нас был и он что-то услышал – а закон такой – если услышал, значит там душманы, стреляй. Открыл огонь с автомата, а там обстрел по нам.

Організатори впевнені в тому, що такі виставки навчать майбутніх військових не тільки шанувати власну Батьківщину, а й приходити на допомогу мешканцям інших країн.

Сергій Самойлов, голова організації миротворців ООН при харківському комітеті локальних війн

У миротворцев своя форма. Их воспринимают хорошо. Они и школы строят. И помощь оказывают любую, которую могут.

Голова організації миротворців ООН при харківському комітеті локальних війн Сергій Самойлов побував у військових операціях в багатьох країнах. Каже, миротворців майже в усіх країнах поважають і цінують.

 

Олексій Кулаков