Вони тепер солдати – призовники з Харківщини поповнюють лави українського війська (фото)

19-ро “строковиків” з Харківщини сьогодні відправились до війська. Загалом, в рамках осіннього призова лави різних родів військ поповнять 648 призовників з Харківської області віком від 20-ти до 27-ми років. Майбутніх солдатів та їхніх батьків в облвійськкоматі заспокоюють – до зони АТО псолдатів строкової служби не відправлятимуть. Там служитимуть лише контрактники.


Збірний пункт обласного військкомату – в рамках осіннього призову-2015 майже два десятки юнаків з Харківської області направляють для проходження строкової військової служби у силових відомствах України. Один з них Сергій Жигалов. Хлопець хотів потрапити до Нацгвардії , успішно пройшов медкомісію, але через наявність татуювання йому відмовили. Тож тепер служитиме у військово-повітряних силах України.

Сергій Жигалов, призовник

Я хотел пойти в армию, служить, ума набраться. Защищать Родину, Харьков в особенности, если я буду хорошо служить, еще на контракте останусь пойду куда-то.

А 20-річний Артур Хоменко, з його слів, має проблеми  із серцем, та до армії все одно взяли. Юнак служити не боїться.

Артур Хоменко, призовник

Пока отправляют на учебку в Львов, далее пока неизвестно, скорее всего в ВСУ, мне все равно где служить, я не боюсь ничего. Я считаю каждый мужчина должен пройти это.

Півтора року Артура не бачитиме його рідна мати. Жінку охоплюють різні почуття.

Інна Хоменко, мати призовника

Страшно конечно, любая мать переживает за своего ребенка, нервничает и хочет, чтоб у него в жизни все было хорошо. Гордость-это одно, нервничаю конечно, один ребенок, но все равно я за него рада.

Щоб батьки та їхні сини більше дізнались про службу в армії – для них на плацу влаштували показові виступи силових відомств України, а саме прикордонзагону та Національної Гвардії.

 

Для того, щоби потрапити на строкову службу юнаки проходили психологічні тести та медкомісію. Відбір – досить ретельний, говорять військові. За результатами медичного огляду до армії не допустили майже 38% юнаків.

Олексій Мірошниченко, голова медичної комісії

Заболевание опорно-двигательного аппарта, это сакмый большой процент- 35-40%, заболевание сердечно-сосудистой системы 7-8%, желудочно-кишечного тракта, по неврологии – 8%, психиатрия — 5%.

Усього на строкову службу з Харківщини мають відправити 648 юнаків віком від 20-ти до 27-ми років, а це вдвічі менше, ніж у весінній призов, говорять військові командири. Ті, хто має вищу освіту служитиме рік, без вищої – півтора року.

Юрій Калгушкін, т.в.о. військового комісара Харківського облвійськкомату

Отправляют призівников для ВСУ сперва в учебные центры, где они проходят подготвку до 3-х месяцев, овладевают новой военной учетной специальностью и после подготовки в учебных центрах убывают на комплектацию военных частей по той военной специальности,которую они получили в учебных частях.

Строковики проходитимуть службу в Збройних Силах України, в Нацгвардії та транспортних військах. Військові наголошують – строковики у зоні АТО служити не будуть.

Ірина Клименко