Вона працювала з Сальвадором Далі та Марком Шагалом – в обласній філармонії виставка костюмів Варвари Каринської

Вона працювала з Сальвадором Далі та Марком Шагалом, а її винаходи у крої одягу використала Коко Шанель для своєї маленької чорної сукні. У філармонії розпочалась виставка, присвячена дизайнеру театральних і балетних костюмів харків’янці Варварі Каринській.

 

Вона у свої 80 залишалась дуже гарною жінкою та була закохана у життя. Такими словами онук Варвари Каринської Ендрю Владі згадує свою бабусю. Розповідає – вона не увляла свого життя без роботи, завжди щось шила, навіть у дорозі не розлучалась з ниткою та голкою.

Ендрю Владі, онук Варвари Каринської

Вона була найдивовижнішою людиною у моєму житті. В ній була пристрасть до життя, до людей, до мистецтва. Вона обожнювала античність, у цьому стилі оздобила свою квартиру. Любила казати – коли торкаєшься чогось античного, наче торкаєшся чоловіка.

Костюми для кількох десятків фільмів, для мюзіклу та балетних постановок. За костюми до фільму Жанна Д’Арк Варвара Каринська отримала премію Оскар. А її винахід – легку балетну пачку і досі використовують в усьому світі. У костюмах Каринської, кажуть знавці її творчості, актори дійсно відчували себе своїми персонажами. Особливості її творів – зручність та увага до деталей.

Микола Шемет, біограф Варвари Каринської

Некоторые детали абсолютно не были заметны, были в подкладке. Например, балеринам Каринская вшивала маленькие иконки, о них знали только балерины, но это создавало особенное настроение, комфорт.

Ця краса не має кордонів та непідвласна часу – такі символічні звернення до Каринської відвідувачі виставки залишили на тумбі з її афішами.

 

Анастасія Горєлкіна