Воїни АТО, які проходять реабілітацію в Харкові, розповіли, як боронили Батьківщину (відео)

Україні – триматися! Зміцнення української армії, викорінення корупції , посилення єдності війська з українським народом. А ще – продовження санкцій для держави-агресорки та введення на окуповану територію України миротворців. Такі рецепти для просування в напрямку до перемоги пропонують воїни, що боронили мир в зоні бойових дій, а нині проходять реабілітацію у спеціалізованому центрі. Напередодні Дня захисників Вітчизни з ними спілкувалися наші кореспонденти.

ато света
Три поранення та 2 контузії отримав під час бойових дій воїн Віталій, із позивним Фриц. Розповідає, найдовше його бойовий підрозділ стояв під Трьохізбенкою. Це Луганщина. Воювали з кадирівськими найманцями та російськими козаками. Тодішні умови постачання українських віськових не набагато відрізняються від теперішніх, – говорить Віталій. Мовляв, після Трьохізбенки ще двічі був на лінії зіткнення.

Віталій, воїн АТО (позивний Фриц)

В частности, продобеспечение по- прежнему большую часть волонтеры поставляют. Теплых вещей не хватает. Выдают 1 комплект. Одну пару берц пока не износишь- новые не выдадут.
За основною освітою Віталій- перекладач з німецької та англійської мов. Плюс закінчив військову кафедру, тож на війну прийшов офіцером, був заступником командира роти по роботі з особовим складом. Говорить, ця посада, яку і зараз інколи називають – замполіт, – має насамперед педагогічну функцію. Мовляв, треба кожного солдата вислухати, підбадьорити, дати пораду. До того ж, психологічної підтримки воїни потребують не лише на передовій, а й повернувшись додому.

Віталій, воїн АТО (позивний Фриц)

У кого-то какие-то конфликты возникают с родственниками на этой почве, с женами, братьями, сестрами, с матерями даже. Бывали случаи, когда ребята , когда они возвращались оттуда, выгоняли из дому, потому, что родители были сепаратистски настроены.

Воїн АТО більш старшого покоління Ігор Москаленко розповів, що пішов воювати, бо має непоганий воєнний досвід, тож хотів допомогти молодим воїнам, аби було менше втрат. Штурмова рота, в якій служив, була в обороні селища Піски.

Ігор Москаленко, учасник АТО, 93 ОМБР

1-й приказ- оставаться живым, второй- ни шагу назад. Это наша земля, мы реально понимали, кто против нас стой строны стоит. Потому, что мы не только слышали-видели, сталкивались, реально понимали, что эта беда может пойти на всю Украину.

З огляду на те, що на початку війни чи не єдиним кадровим офіцером у підрозділі був командир 9-ї роти Володимир Цірик, з позивним “Оса”, то нині ситуація в бригаді дещо ліпша, – говорить Ігор Москаленко.
Ігор Москаленко, учасник АТО, 93 ОМБР

Я знаю информацию по моей бригаде, что бригада будет переходить на стандарты ,которые приняты в европейском сообществе. То, что готовят уже профессиональных военных, что приходят кадровые офицеры.

Нині, порівняно із 2014-15 рр. на лінії зіткнення спокійніше, та вихід із ситуації, що склалася нині, на думку бійців АТО, передбачає не одне, а комплекс рішень як всередині країни, так і на зовнішньо-політичній арені.
Ігор Москаленко, учасник АТО, 93 ОМБР

При наличии крепкой армии весь комплекс мер Минского соглашения, миротворческие силы и влияние на страну-агрессора. Ни в коем случае нельзя снимать эти санкции.

Віталій, воїн АТО (позивний Фриц)

Хотелось бы пожелать этому народу единства, вне зависимости, где он живет. Живет он на Донбассе, во Львовской области, Закарпатской- пожелать народу единства.

У спеціалізованому реабілітаційному центрі у воїнів АТО є можливість відпочити, отримати допомогу психолога, – говорять волонтери. Серед найнагальніших питань, які треба розв’язати задля поліпшення умов реабілітації поранених бійців, – утеплення, бо опалення в корпусі немає. Іще одна потреба – в продуктах. Адже постачання досі -лише на волонтерських плечах.

Ірина Скляр, волонтерка Реабілітаційного центру воїнів АТО

И мясо любое, и овощи, и яйца- все, что идет на приготовление еды- все идет в ход, все нужно. Самая острая проблема- старые окна в корпусе. То есть зима на носу, надо утепляться. А поскольку им 100 лет в обед- утеплять не получается.

Ще для бійців важливе спілкування, – наголошують волонтери. Як частина реабілітації для них – концерти, приїзд студентів, творчих колективів. І не лише напередодні Дня Захисника України, Великодня чи то Різдва.

Світлана Маренич