Водії, експерти та поліцейські про нові правила дорожнього руху (фото)

Їздити по-новому. В Україні набув чинності закон Про національну поліцію та почала діяти нова система покарання водіїв-порушників. Так, вводиться автоматична фото- та відеофіксація порушень правил дорожнього руху, а також гібридна система штрафів: штрафні бали з умовного рахунку відніматимуться з кожним порушенням ПДР, після їх закінчення – стягуються грошові штрафи. Відтепер відповідальність за порушення закон покладає на власника автівки. Докладніше – далі.

Харківські водії вже кілька днів, як керують автівками за новими правилами дорожнього руху. Андрій має 25 років водійського стажу. Називає себе дисциплінованим шофером. З основними нововеденнями ПДР погоджується, але не вірить ,що ця система зменшить кількість порушень на дорогах, адже все залежить від поведінки самих водіїв, наголошує чоловік.

Андрій, водій

Все зависит от водителя,если водитель научен дисциплинировано водить автомобиль свой с самого начала,а не просто он купил за сало,то он будет соблюдать эти правила,пропускать пешехода,не пропускать двойную сплошную.

Одне з основних нововведень — це система «штрафних балів». На рік кожен водій матиме 150 балів. Їх зніматимуть за кожне порушення правил дорожнього руху. Так, за незначне перевищення швидкості заберуть 20 балів, за проїзд на червоне світло та розмову по мобільному – 30, найбільше балів – 50 – забиратимуть за перетин залізничних колій на заборонене світло, перевищення швидкості більш ніж на 50 км та за паркування, яке заважитиме руху громадського транспорту. Балами можна розплатитися тільки, якщо порушення зафіксовано фото – і відеоприборами. Це ще одна новація, яку експерти активно критикують. Говорять, в законі не прописано чи повністю обладнана система відеоспостреження, які пристрої встановлені та який принцип їх роботи. Невідомо також, наскільки повною є база даних водіїв і власників авто, щоб надсилати їм SMS чи “мейли”.

Олександр Сітенко, президент ГО «Товариство учасників руху»

Я прогнозирую, что в ближайшее время их не будет,єто задача сложна технически. Мы заявляем о том,что будем делать видеофиксацию, но мы не устраняем в тех местах все те риски, все те обстоятельства, которые провоцируют водителя на совершение ДТП.

При фото – і відеореєстрації порушення винним автоматично будуть визнавати власника транспортного засобу. Тобто, не важливо, хто саме сидів за кермом у момент порушення. Відповідатиме власник . Якщо ви не згодні з рішенням системи, вам доведеться оскаржувати його в суді. Інших варіантів не передбачено.

Андрій,водій

Каждый водитель решает доверять машину или не доверять, владелец остается тот, кто написан в техпаспорте, он все равно отвечает за транспорт
– А если если украли машину
– Тогда должна налажена судебная система.

Ірина Клименко, кореспондент

Після того, як камера зафіксує правопорушення, власнику автомобіля відправлять повідомлення про те, що його оштрафували, а також посилання на сторінку в інтернеті, де він може подивитися відео або фото порушення. Штраф можна сплатити протягом 30 днів. Або оскаржити протягом 10 днів. Водій зможе сплатити штраф і безпосередньо на місці порушення. Працівників поліції забезпечать касовими апаратами.

Незважаючи на автофіксацію, робота для патрульних усе знайдеться – вони також «ловитимуть» на гарячому автомобілістів-порушників. Визначено 9 причин , за яких водія можуть зупинити патрульні, основні з яких – порушення правил дорожнього руху, відсутність номерного знака, несправність транспортного засобу, причетність водія чи пасажирів до правопорушення, чи перебування транспортного засобу в розшуку. Минуло вже кілька днів відтоді як нові закони набули чинності, але на харківських дорогах і досі немає жодного відеореєстратора. Крім того патрульні не мають касових апаратів для сплачування штрафів.

Антон,патрульний поліцейський

-Это вопрос не к нам, а скорее к Киеву.
-То есть закон уже вступил в силу, но у нас все действует по-старому . Да у нас пока переходное положение,баллов пока нет

У прес-службі Головного управління національної поліції Харкова нас запевнили, що усі прилади з’являться протягом 2-х тижнів. Тож як працюватиме нова система ПДР, покаже час.

Ірина Клименко