Влучні, злагоджені та мобільні – вишкіл артилеристів 92-ї бригади

На Харківщині відбувся вишкіл 92-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України. Артилеристи вдосконалювали вміння стрільби із самохідних артилерійських установок “Акація”.  Заняття на полігоні стали завершальним етапом спецпідготовки артилерійського підрозділу перед відправленням до зони АТО.

Це 2С3 “Акація” — самохідна артилерійська установка калібру 152 мм Наймогутніша зброя бійців 92-ї окремої механізованої бригади. Аби навчитися влучній стрільбі з цієї артилерійської установки, бійцям знадобилося 3 тижні. Серед тих, хто провів цей час на полігоні, Ігор Сурмай – 39-річний чоловік мобілізований під час 6-ї хвилі. Родом чоловік з Західної України, у мирному житті працював водієм-електриком, на передовій опанував професію навідника.

Ігор Сурмай, навідник гармати 2С3 «Акація»

Командир дает команду, он считает для меня данные, я навожусь по панораме, высчитываю основную точку и запасную. Если весь экипаж работает вместе, каждый знает свою работу и все получается.

Окрім навідника в екіпажі є і заряджаючий з башти.

Олександр Санжаровський, заряджаючий з башти 2С3 «Акація»

Подается снаряд или в сотах, он лежит уже в башне или заряжающие с грунта мне подают, потом ложится сюда в лоток и подается в ствол, потом заряд тоже подается, затвор закрывается, да. Распоряжение наводчику он же стрелок и идет выстрел.

Всього для управління самохідною артилерійською установкою «Акація» необхідні 4 члени екіпажу і 2 заряджаючих з землі. Завдання в усіх одне, – говорять військові.

Юрій Грицан, командир гармати 2С3 «Акація»

Скорректировать навести файну ціль, скоректувати, щоб машина нормально заїхала, зайняла бойову позицію і як-то кажуть охороняти наш порядок.

Самохідні артилерійські установки типу 2С3 є прикриттям основних сил. Влучно б’ють на відстань до 20-ти кілометрів.

Олександр Васильківський, заст. командира 92-ї ОМБ

Артиллерия — это в первую очередь прикрытие наших подразделений раз, нанос противнику огневого удара -2 и это мощное оружие 152 мм

За легендою бойових навчань, артилерія відбиває напад ворога і цілить в об’єкти на відстані 6-ти кілометрів. Стріляють як залпом, так і одиночними пострілами. Координація стрільб відбувається одразу в кількох місцях. З одного з окопів – найближчого до визначених мішеней – інформацію про зміни в прицільності передають до штабу.


На влучний постріл працюють усі – розвідники, екіпаж “Акації”, навідники та коректувальники вогню. Останнім, аби отримати точні дані і краще скоординувати удар, доводиться підбиратися якомога ближче до противника Адже від точності прицілу нерідко залежить успіх всієї операції.

Геннадій Дидигін, командир гаубічного самохідного артилерийського дивізіону 92-ї ОМБ

Він не в окопі знаходиться, а десь на передовій, під кущем сидить, в будинку, він має із собою прилад для спостережень, щоб засікти розрив і розрахувати коректуру і передає на вогеву позицію.

Військові, які пройшли навчання на полігоні, уже побували в зоні АТО. І вже завтра знову відправляться захищати кордони Луганщини.

Ірина Клименко