Власна квартира вже не примара, а реальність

Понад 60 мільйонів гривень додаткових державних грошей отримала область на реалізацію соціальної ініціативи Президента щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів для придбання житла мешканцями регіону.

 

Квартира під 3% річних у різних районах міста та області. Здешевлення вартості іпотечних кредитів за соціальною ініціативою Президента, кажуть експерти, надасть реальну можливість людям отримати власні, але допоки недосяжні квадратні метри. Держава підтримала як забудовників, так і позичальників. 60 мільйонів область отримала на реалізацію житлової програми.

Валентин Дулуб, перший заступник голови ХОДА

Если начнет работать строительство, если закрутятся все краны в Харькове и области. Это такой рывок будет. Вы на себе это ощутите.

Кредит позичальнику надається у гривні на 15 років. Відсоткова ставка при наданні кредиту банком – 16% річних, 13% зобов’язується компенсувати держава. Зрештою, клієнт сплачує 3% річних.

Оксана Сороколіт, начальник філії ПАТ “Державний ощадний банк України”

Если предположить сегодня, что клиент приобретает квартиру 40 квадратных метра при первоначальном взносе 25%, то размер кредита составит 160 тысяч гривен, а размер дохода без удержания должен составить 6 тысяч гривен.

Перший внесок, що його має сплатити позичальник, становитиме 25% вартості квартири. Один з провідних забудовників “Трест Житлобуд – 1” цьогоріч пропонує майбутнім власникам 600 готових квартир. Взяти кредит на квартиру, наголошують чиновники, можуть не тільки молоді люди. Програма розрахована на всіх, хто згоден з умовами, що їх запропонувала держава.

Юрій Фурсов, заступник начальника управління містобудування та архітектури ХОДА

Что касаеться расчетной стоимости жилья, то она определяется с учетом местонахождения заемщика, на учете граждан нуждающихся в улучшении жилищных условий. В размере 5 тысяч гривен за метр квадратный в городе Харькове и 4 тысячи за метр квадратный для других населенных пунктов области.

Головне у програмі Президента, запевняють владники, гарантії, адже житло пропонують не умовне. Заходь та живи одразу, запевняють і забудовникі.

 

Вікторія Котова