Влада та громадськість – партнери в розбудові України

Про внесок жителів Харківщини  у розвиток громадянського суспільства  в Україні  йшлося на форумі “Громадське життя Харківщини за двадцять років незалежності”.

Як держава Україна нині  визнана й шанована у всьому світі, – йшлося на форумі.

Михайло Добкін, голова ХОДА

За 20 лет независимости созданы условия для развития рыночной экономики, обеспечены равные возможности для каждого украинца в реализации способностей, творческого потенциала. В общественной жизни формируется уважение  к конституционным правам  и свободам человека.

Польща була першою країною, що визнала Україну, як державу, – нагадав  у вітальному слові до учасників форуму Ян Гранат, Генконсул Республіки Польща в Харкові. З його слів, найближчий західний сусід сприятиме  євроінтеграції України.

Ян Гранат, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові

Говорят, что приближается тот период Европейского Союза  и Украины к своему финалу. И будем как всегда поддерживать Украину на этом пути.

У двадцятилітньому бутті України спостерігався період соціальної апатії, що врешті вибухнув помаранчевим майданом, – стверджують науковці. Та очікуване  у громадянському суспільстві відкриття і забезпечення нових політичних та економічних здобутків не реалізувалося.

Віль Бакіров, ректор ХНУ ім. В. Каразіна

І тим гірше  спостерігати, як  все це обернулося професійним  в лапках заробітчанством, коли тих самих людей, з тими самими труднощами можна бачити сьогодні під одними,  а завтра під іншими прапорами.

Вихідці з Харківщини представлені серед політиків, науковців, діячів культури, які визначають майбуття  нашої держави, тому можна говорити про те, що Харківщина –  одне із джерел формування громадянського суспільства в Україні, – переконаний голова облради Сергій Чернов.

Сергій Чернов, голова  облради

Хотілося б, щоб Харківщина для молодих людей, молодих громадських діячів, молодих політиків була взірцем , на який рівняються,  і щоб вони  пронесли через все життя.

Протягом двох днів учасники форуму зможуть прослухати  понад сто доповідей.

Світлана Маренич