Вітання напередодні Пасхи

Всім святам свято. Так християни назвають Великдень – свято Воскресіння Христового. Сьогодні у православних вірян Страсна П’ятниця або день, коли розіп’яли Христа. Це день суворого посту, коли віряни повністю утримуються від їжі або вживають пісні страви без оливи.

 

У пекарні Свято-Покровського монастиря кипить робота. З молитвами та благословінням монахи випікають пасхальні куличи. Біля прилавків з ними – покупців у пересвяткові дні хоч відбавляй. Ці куличи займуть головне місце на святковому столі вірян. Зпечений власноруч або придбаний у крамниці, великодній кулич стане головним символом свята.

Ольга, парафіянка

На столе что – паска должна быть обязательно, яйца, сало свяченое. А там кто что хочет, пирожки и так далее. Пост закончится.

Проте головне не те що на столі, а насамперед в серці і в душі – застерігають священники. Тож вірянам, які готують кошик з пасхальними стравами і йдуть до всенощної служби, радять у першу чергу зосередитися на світлих думках. Бо ж освячення їжі – це лише традиція, а набагато важливіше духовне очищення під час служби.

ієромонах Нафанаіл

Главное все-таки у нас духовная часть, главное, что люди должны с Богом соединяться. А просто посвятить паски – это как просто пришел и ничего не получил.

Божої допомоги та добробуту кожній родині зичив напередодні Великодня усім віруючим архієпископ Онуфрій. Він побажав, аби Христос був у душі кожного і щоденно надихав на добрі справи та перемоги над собою.

Архієпископ Онуфрій, в. о. керуючого Харківською єпархією

Это победа над смертью. Христос вошел в мир, чтоб взять на себя грехи всего мира ради людей, пройти крестный путь страданий, предательств и прийти к нам в Воскресенье Христово.

Анастасія Горєлкіна