Відремонтувати дах обіцяють вже кілька років поспіль – "а віз і нині там"

Не квартира – а сарай. Так про свої оселі кажуть жительки п’ятиповерхівки по вулиці Танкопія. Вже п’ятий рік поспіль їхні квартири заливає водою. Куди жінки тільки не зверталися – дах як і раніше протікає. В житлі суцільна вологість. В ЖЕКу кажуть, проблему знають. Але щоб полагодити дах немає ані коштів, ані робітників.

 

Я вчера пришла, так вообще лилось, телевизор отодвинула, сапоги сушу мокрые. И целую ночь всей семьей выгребали вот это все, все вымакивали. Потому что залило бы до первого этажа. Вот так и мучаемся.

Сьогодні в кімнаті немає води – зійшла. Напередодні ж ввечері води в квартирах жителів 5-го поверху шістнадцятого будинку на вулиці Танкопія було по коліна. Квартири тут заливає вже п’ятий рік поспіль. Через це живуть немов на кораблі. Суцільна вологість, відклеяні шпалери, піднята підлога – жити в таких умовах, кажуть потопельники, неможливо. З елементів ремонту лише керамічна плитка уціліла й лишається висіти на стіні. Але жінки впевнені – це не надовго.

Наталя Камєнєва, жителька підтопленої квартири

А так все остальное отвалилось. Вот эти вот панели все мокрые, все отваливаются, потолки естественно. В маленькой комнате мы уже два раза обои переклеивали. Нам говорили, что сделали ремонт. Мы сдуру переклеивали, оно опять все отклеивается, то есть ремонта нет. В большой комнате делали натяжки потолков. Тоже ничего нет.

Далі більше. Вчора вода, що текла з даху потрапила на електрощитову – тепер в квартирах немає електроенергії. Продукти зберігають на балконі. Поруч – сушать залиті водою килими. На телефонні дзвінки в ЖЕКу жінкам більше не відповідають. Тому вони йдуть туди самі. Разом з ними і знімальна група новин Сьогодення.

Мы пришли с телевидением.

Гостям з телебачення у Житлокомсервісі не зраділи. Спочатку намагалися відібрати камеру, потім – зачинитися в кабінеті.

– Извините, пожалуйста, можете уделить нам немного внимания?
– Нет.

Розмовляти на камеру очільник цього ЖЕКу відмовився категорично. Не на камеру поскаржився, що на ремонт немає коштів.

Михайло Бучацький, нач. дільниці №23 Житлокомсервісу

Я деньги не выделяю. Я на этот вопрос вам ответить не могу. Я выеду на место, обследую, составлю акт. Куда надо направлю, чтобы поставили в текущий ремонт.

Поточний ремонт – обіцянка для жінок не нова. Поточно відремонтувати дах над їхніми квартирами обіцяють вже не один рік.

Любов Ломакіна, жителька підтопленної квартири

Включення данного об’єкту до поточного ремонту на десятий рік. Ничего не сделали. Поточного ремонту на 11 рік. Ничего не сделали.

Прийняли заяву на ремонт і цього разу. Щоправда в те, що дах буде полагоджено не вірять ні самі затопленники, ні працівники ЖЕКу.

Ну не будет ничего сию секунду решаться. Ставим на учет, принимаем к сведению. У нас нет людей, вы же знаете.

Єдиний вихід – вирішили жінки – потрапити на особистий прийом до міського голови Геннадія Кернеса. До нього постраждалі поки що не зверталися – сподівалися вирішити проблему через відповідальні комунальні органи…але не вийшло.

 

Павєл Посохов