Відгуки Великої Вітчизняної – на Зміївщині знайшли уламки танку (відео)

Танк, що пролежав у землі Зміївщини з часів великої вітчизняної, витягли напередодні пошуківці. Як опинилась військова машина у болоті та про долю його екіпажу з’ясовують фахівці.

 

Околиці села Таранівка у Зміївському районі. Підготовчі роботи пошуківців тривали три тижні. Аби дістати танк часів Великої вітчизняної, треба було спочатку відкачати воду з болота. Наразі, зусилля пошуківців мали успіх. Вдалось дістати одну з частин танку. Керівник пошукової бригади припускає, як танк міг загрузнути у болоті під Змієвом.

Олег Бідулін, керівник пошукової бригади

Естесственным путем такого разрушения произойти не сможет никогда. Либо был взрыв, либо попадание по танку, либо детонация боекомплекта.

Судячи з фрагменту, що його вдалось дістати, пошуківці роблять висновок – так роздріблений на чималу кількість частин. Реставрувати цю бойову машину навряд чи вдасться. Проте, навіть така знахідка стане в нагоді.

Вадим Шевякін ОТБ Новини

Пошукова бригада зуміла дістати ось таку двотонну частину танка. На цій частині вказаний його заводський номер. По цьому ж номеру можна дізнатися усю інформацію про про екіпаж.

Знавці бойової техніки розповідають – вага танку близько п’ятдесяти тон. Щодо марки, то, ймовірно Зміїв від ворога боронив легендарний Т-тридцять чотири, або бойова машина КВ-один. Тепер, коли відомий заводський номер танка – можна дізнатись хто ним керував. Для цього зміївчани збираються звернутись до архіву міноборони Росії.
Такі машини у дії на власні очі бачив місцевий житель Микола Семенович Горобець. Коли почалась війна, йому було чотирнадцять. Згадує, коли вперше побачив німецький танк – аж дух захопило від страху. Микола Семенович – учасник бойових дій. Мріяв дійти до Берліну. Завадило поранення – вояка комісували додому.

Микола Горобець, ветеран Великої вітчизняної війни

Я там уже, в Германии, восточная Пруссия. Ну конечно, интересно подивиться.

Свій останній прихисток у болотах Зміївщини танк, швидше за все, знайшов у березні сорок третього. Тоді, розповідають пошуківці, тривали запеклі бої за визволення Харкова. Долю знайдених частин танка, каже голова Зміївської районної адміністрації Євген Мураєв, вирішуватимуть згодом, після того як зроблять експертизу. Районна ж адміністрація і фінансує усі роботи пов”язані з розкопками .

Євген Мураєв, голова Зміївської РДА

Теперь по извлеченным остаткам танка будем в первую очередь проводить експертизу, получим ответ на вопрос откуда взялся этот танк, что случилось с экипажем, дальнейшие раскопки, дальнейшие фрагменты, которые мы достанем – покажут нам, сможем ли собрать из него что представляющее ценность для наших музеев.

Робота пошуківців у Зміївському районі не приврочена до дат, на кшталт, Дня перемоги чи визволення Харкова. Вона триває постійно. На черзі – ще два об’єкти. Ними пошуківці займуться по тому, як повністю дістануть цей танк.

 

Вадим Шевякін