Від військових до лав комп'ютерних геніїв

Від військових до лав комп’ютерних геніїв. На базі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” випустили 10 ювілейний випуск військових у минулому. Загалом, за цією програмою на Харківщині військову форму змінили на цивільну понад 500 колишніх військовослужбовців.

 

Юрій – ще рік тому був військовим. Наразі закінчив перепідготовчі курси для колишніх військових та отримав сертифікат на спеціальність “комп’ютерні системи та мережі”. Розповідає, за університетськими лавами почувались як першокласники.

Юрій Пугачов, військовослужбовець у відставці

Сидели как первоклассники. Да сложно, такие взрослые мужчины, некоторые седые, а некоторые вообще без волос. А сидят как первоклассники. Сначала это было как-то даже весело местами. А потом дисциплина – это дисциплина, учиться надо. Без усидчивости никак.

На проведення курсів надає гроші Трастовий фонд програми НАТО. За словами викладачів, навчання з перепідготовки тривають лише 3 місяці. За цей час колишні військові встигають освоїти нову для себе спеціальність. Зокрема, менеджмент організації, маркетинг та комп’ютерні системи. За 3 роки навчання, на Харківщині пройшли перепідготовку та отримали допомогу з працевлаштуванням понад 500 колишніх військовослужбовців. Але за словами менеджера програм НАТО-Україна Крістофера Штаудта, ювілейний випуск може стати і передостаннім.

Крістофер Штаудт, менеджер програм НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців

Якщо говорити про трастовий фонд, ми вже четвертий рік додатково його продовжуємо. Наразі існує достатньо фінансів, щоб провести ще один період навчання до кінця року – вони закінчаться в кінці січня. І очевидно, що зараз скрізь у світі існує фінансова криза. І ми будемо намагатися продовжити трастовий форнд, але поки немає відповіді на дане питання.

Місцева програма ще минулого року завершилась. Причина – брак коштів на фінансування.

Юрій Паржин, заст. директора інституту післядипломної освіти НТУ “ХПІ”

Госпрограмма закончила свое функционирование в 2011 году, продолжение госпрограммы по переподготовке по социальной адаптации мы не видим, не знаем будет ли осуществляться её дальнейшее финансирование, поэтому на данный момент – это так. Но тем временем программы по переподготовке и социальной адаптации военнослужащих в рамках других НАТОвских программ будет продолжаться на территории Украины.

Проте, представники з НАТО переконані, що на цьому співпраця з Україною не завершиться. Фінансування програми з перепідготовки військових продовжиться до кінця цього року. Наразі вже розпочато навчання 11-ої групи. Чергові курси допоможуть слухачам набути необхідних знань та навичок аби військові змогли адаптуватись та знайти себе у цивільному житті.

 

Олена Рижова