Великий піст в розпалі

Очищення , по перше, духовне – на такому сенсі Великого посту наголошують священнослужителі . А лікарі-дієтологи радять зважати на власне самопочуття при відмові від окремих харчів.

Харків”яни, з якими спілкувалась знімальна група ОТБ Новин, піст як нагоду зекономити на харчах не сприймають. Сухофрукти , горіхи , бобові та крупи зараз недешеві. Ті, кому дотримуватись посту не дозволяє стан здоров”я, зосереджуются на очищенні духовному.

Неля Афанас”ївна, харків”янка

Но возраст и болезни не позволяют поститься. Жирного не ем, но все таки увлекаюсь, курицей в основном. Но в храм хожу, обязательно хожу, и в праздники. Я верю в Бога, знаю, что ест Всевышний и безнего нам никуда.

Великий піст – найсуворіший та найголовніший з усіх , – розповідає Отець Олег. Та бажання очиститись духовно та тілесно може подарувати тільки віра в бога , – каже священослужитель.

Отець Олег, керівник місіонерського відділу УПЦ Харківської Єпархії

Дело в том, что Господь, призывая нас ко спасению, призывая к молитве и к подвигу, не насилует нашу волю и каждый человек сам в праве выбирать каким путем ему пойти. Мы знаем, что во все времена были люди верующие, были люди, которые не верили в Бога, живут по каким то своим убеждениям, или может верят в Бога, но может не являются христианами.

Шкоди здоровій людині дотримання посту в їжі завдати не може , – говорять лікарі дієтологи. Варто лишень пам”ятати – раціон харчування має бути сбалансованим. Виключення – вагітні , малі діти , люди, які мають хвороби шлункового тракту, хронічні недуги , та такі, які важко фізично працюють. Цим групам краще не відмовлятись від звичних продуктів.

Ірина Буткевич, лікар-дієтолог

Питание в пост и вообще ограничения в животной пище, приводят к различным дефицитам: это и дефицит кальция, и дефицит витаминов группы Б, дефицит витамина Д, фефицит многих аминокислот. По этому, нужно достаточно разумно балансировать свой рацион.

Єлизавета Дергачова.